haydarpaşa

Haydarpaşa hızlı tren için gar olacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Haydarpaşa gar sahası hakkında Kadıköy Belediyesi’nden bilgi talep etmesi, özelleştirme tartışmalarını alevlendirdi.

Bin dönümlük Haydarpaşa bölgesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katılımı ile yürütülen Koruma Amaçlı İmar Planı çalışmasında son aşamaya gelindi. Buna göre gar alanı, yine gar olarak kullanılacak.

haydarpaşa

YÜK LİMANI YERİNE KRUVAZİYER VE YAT LİMANI…

Haydarpaşa Garı, TCDD’nin hızlı tren ile bölgesel tren hizmeti için kullanılmaya devam edilecek. Geçmişte yük limanı olarak kullanılan liman bölgesinin ise kruvaziyer ve yat limanı olarak İstanbul’a hizmet vermesi planlanıyor. Gar ve limanın arkasında bulunan sahanın ise hangi amaçla kullanılacağı henüz netleşmedi.

BÖLGE ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA DEĞİL…

Özelleştirme İdaresi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bölgenin özelleştirme kapsamında olmadığı belirtilerek, proje öncesi değerlendirme çalışmaları kapsamında bu tür sahalara ilişkin imar planı ve parsel bilgilerinin güncellendiğini kaydetti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

engelsiz okul

Çekmeköy’de engelsiz okul için geri sayım

Çekmeköy Belediyesi’nin Ekim 2017’de Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği arsada yapılması planlanan Engelliler Okulu için yapım protokolü imzalandı. Çekmeköy ...