Etkinliğin lider kadrosu, Kadıköy Life objektiflerinde... Prof. Dr. İrfan Papila, Kaptan Faruk Ünsal, Moda Deniz Kulübü 2. Başkanı Kazım İspahani, Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Osman Ulukan, Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Taşpınar, İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Ahmet Saruhan, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli, Fenerbahçe Yelken Kulübü Başkanı Yılmaz Yamaç, Türkiye Yelken Federasyonu Üyesi Can Başeğmez, Türkiye Yelken Federasyonu As Başkanı Naci Kuriş, Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın, Türkiye Yelken Federasyonu İcra Kurulu Üyesi Ahmet Yentür.

Hayata yelken açtılar…

Organ bağışını sürekli gündemde tutabilmek ve farkındalık oluşturmak adına Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen yelken yarışı, ünlülerin de katılımıyla Kalamış’ta başladı, Moda Deniz Kulübü’nde kokteyl ve ödül töreni ile sona erdi.

Hayata Yelken Aç Yelken Yarışı, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nin desteğiyle Kadıköy sahillerine açıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan proje, organ bağışı bekleyen binlerce hastaya umut oldu.

GRİPİN: UMARIM AKILLARDA İZ BIRAKIRIZ…

Gripin müzik grubunun solisti Birol Namoğlu da organ bağışına yönelik şunları ifade etti; “Organ bağışı konusunda insanları ve kendimizi bilinçlendirmek adına bir şey yapabiliyorsak bu mutluluk verici. Çünkü insan hayatına doğrudan etki edebilecek ve hepimizin başına gelebilecek bir durum. Umarım bir yerlere ulaşır ve birilerinin aklında bir şeyler bırakırız…

ÜNLÜLER GÖZ DOLDURDU…

Milyonların sevgilisi müzik grubu Gripin, etkinliğe tam kadro destek verirken Zeynep Beşerler, Özge Özberk, Bülent Şakrak, Hande Kazanova, Şevket Çoruh, Tugay Kerimoğlu, Oylum Talu ve Özgür Ozan gibi birçok ünlü de katıldı. Medyanın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte özellikle Gripin üyeleri, bir hayli ilgi odağıydı.

YALÇIN POLAT: 17 MİLYON İNSANA ULAŞTIK AMA, ORGAN NAKLİ ARTMALI!..

Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği Başkanı ve Memorial Ataşehir Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yalçın Polat, projenin organ bağışına farkındalık yaratmak için önemli bir sosyal sorumluluk çalışması olduğuna değinerek; “Türkiye’de organ bağışı oldukça az, organ nakilleri çok başarılı bir şekilde yapılıyor ama yeterince kadavradan organ bağışı olmuyor. Bu nedenle çeşitli platformda organ nakli bilinçlendirme ve geliştirme derneği olarak çalışmalar yaptık. 3 yıl önce kurduk bu derneği ‘’ Hayat Ver’’ projesiyle fotoğraf sergisi yaptık. Toplamda 17 milyon insana ulaştık” şeklinde konuştu.

Organ bağışının önemine dikkat çeken Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Taşpınar, bu yönde toplumun bilinçlenmesinin bir hayli önem taşıdığının altını çizdi.

Mihrab Baliç, Bartu – Sacit – Elif Papakçı.

SACİT PAPAKÇI VE OĞLU GÖZ DOLDURDU…

Gripin’in çalışmalarını koordine edinen ünlü menajer Sacit Papakçı, etkinliğe eşi Elif Papakçı ve oğlu Bartu ile birlikte destek verdi. Moda’nın bahar esintisini fırsat bilen Bartu gönlünce eğlendi. Papakçı ailesi, Kadıköy Life objektiflerinde bir araya geldi.

Ünlüler ve sporcular yelken açarken Bartu da kollarını açarak organ bağışına destek verdi.

Ünlüler, organ bağışı için seferber oldu.

Etkinliğin lider kadrosu Kadıköy Life objektiflerinde… Prof. Dr. İrfan Papila, Kaptan Faruk Ünsal, Moda Deniz Kulübü 2. Başkanı Kazım İspahani, Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Osman Ulukan, Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Taşpınar, İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Ahmet Saruhan, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli, Fenerbahçe Yelken Kulübü Başkanı Yılmaz Yamaç, Türkiye Yelken Federasyonu Üyesi Can Başeğmez, Türkiye Yelken Federasyonu As Başkanı Naci Kuriş, Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın, Türkiye Yelken Federasyonu İcra Kurulu Üyesi Ahmet Yentür.

Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Taşpınar.

Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın, organ bağışı etkinliğine destek veren önemli isimler arasına yer aldı.

Memorial Ataşehir Hastanesi Directörü Uzman Dr. Yüksel Koçak ve kızı Lidya, Kadıköy Life Dergisi objektiflerinde…

Sporcular, sıcak havayı soğuk içeceklerle bastırmaya çalıştı.

 

 

 

 

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...