Hayalgüçlerinden bir orman yarattılar…

DSC_0277

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, fakülte tarafından düzenlenen “1. Ağaç Tasarım Yarışması”nda, günlük hayatta kullanılan atık malzemelerden oluşan ağaç tasarımlarıyla yaratıcılığın sınırı olmadığını gösterdiler.

1. Ağaç Tasarım Yarışması, 29 Aralık 2011 tarihinde Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Hasanpaşa Yerleşkesi’nde; Rektör Prof. Dr. Elif Çepni, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ataç Soysal, Dekan Prof. Dr. Nazan Erkmen, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan oylama sonucunda, Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Mehmet Beyazıt, Nesim Doğuş Yelekçi, Ezgi Köpük ve Çağrı İşsever’in çıta ve kâğıtlarla yaptığı ağaç, birinciliğe layık görüldü. Yarışma birincilerine ödül olarak Prof. Dr. Nazan Erkmen, Prof. Serap Murathanoğlu Eyrenci ve Yrd. Doç. Sadık Altınok’ün özgün baskıları hediye edildi ve katılan tüm yarışmacılara teşekkür belgesi verildi.

Cam şişeler, kâğıtlar, silikonlar, tahtalar, kumaşlar, pet şişeler vb. malzemelere bir yaratıcılık materyali olarak yeniden form kazandırılmasını ve öğrencilerin hayalgüçlerini kullanarak yaratıcılıklarını kalıcı eserlere dönüştürmelerini amaçlayan yarışmada yer alan ağaçlar, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin Hasanpaşa Yerleşkesi’nde sergilenecek ve ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

DSC_0283

IMG_5027

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çapa Bilim Koleji

Çapa Bilim Koleji-Amerikan Kültür iş birlikteliği başladı

Türk eğitim sektöründe önemli bir yeri olan Amerikan Kültür Koleji, Çapa Bilim Koleji ile iş birlikteliğine giderek 2018-2019 ...