Hayal ettiler, çalıştılar ve yaptılar…

4980

Mesleki ve teknik eğitimdeki gelişmeler ile bu eğitimin ulaştığı noktayı gösteren “METEF Fuarı”, Kartal Meydanı’nda açıldı.

Öğretmen ve öğrencilerin ürünlerini sergilemek, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın mesleki ve teknik eğitim veren kurumlar arasında bilgi alışverişi ve işbirliğini sağlamak amacıyla her yıl Mayıs ayında yapılan METEF Fuarı, yoğun ilgi görüyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Erol Demir, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy, Maltepe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, Kartal Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gök, şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenci ve velilerin katıldığı açılışta; Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla’daki 50 meslek lisesinin öğrencileri, okullarını ve projelerini tanıttılar.

Yerli Formula 1’e büyük ilgi…

METEF Fuarı’na, Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin öğretmenleri ile birlikte uzun süren bir çalışma sonrasında hazırladıkları yerli üretim Formula 1 aracı damgasını vurdu.

Maltepe Belediyesi’nin sponsorluğuyla fuarın açılışına yetiştirilen Formula 1 aracı ile Kartal’da kısa bir tur atıldı. Protokol başta olmak üzere, tüm katılımcılar tarafından büyük bir dikkatle incelenen araç ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Demir, projeye emeği geçenleri kutladı.

Demir; “Gelecekte kendi yarış arabamızı yapabilecek konuma geleceğimizi de düşünüyorum. Bu beyinler bizde var” dedi. Proje ile ilgili bilgi veren Maltepe Koordinatörü ve Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Selami Çiçek ise, 1.834 öğrencisi olan okulun beş ayrı bölümde eğitim verdiğini söyledi.

Çiçek, fuara Formula 1 aracının yanı sıra; akülü yük taşıma aracı, otomatik kapı, akıllı ev, engellinin ütopyası evi, akıllı ev tesisatı, deprem dayanıklı hareketli ev gibi projelerle de katıldıklarını söyledi.

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...