Hasanpaşa’da yeni pazaryerine yeni cami geliyor

hasanpasada-yeni-pazaryerine-yeni-cami (4)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Modern Kapalı Pazaryeri ve Zemin Altı Otoparkı” projesi kapsamında Hasanpaşa’daki Tarihi Salı Pazarı alanında, Anadolu Yakası’nın en geniş çaplı kazı çalışmalarından biri hız kazandı.

Pazar alanı içerisinde bulunan İncirli Bostan Camii de yıkıldı, yerine daha büyüğü inşa ediliyor. Bölgede artan nüfus ve dinamikler dikkate alınarak yenileme çalışmasına dahil edilen cami projesi için dozerler harekete geçti, yıkım gerçekleştirildi.

Hasanpaşa

BÖLGEYİ ZİRVEDEN GÖRÜNTÜLEDİK…

Modernize çalışmaları kapsamında 24 bin metrekarelik devasa yer altı otoparkı için yapılan kazı çalışmaları, arsanın gelişen Fikirtepe ve Hasanpaşa arasındaki önemini tekrar gözler önüne serdi. Ağır iş makineleri, bölgede Kurbağalıdere üzerinden geçişlerin güvenli sağlanabilmesi amacıyla iki çelik köprü de inşa etmeye hazırlanıyor. Tarihi Salı Pazarı’nın yeni büyüklüğü 32 bin 300 metrekare olacak. Pazarcıların araçlarını rahatlıkla park edebilip aktarma yapabilecekleri, kışın üşümeyip yazın terlemeyecekleri gelişmiş teknolojili tesisler, Kadıköy’e çok yakışacak.

hasanpasada-yeni-pazaryerine-yeni-cami (1)

PARK VE DİNLENME ALANLARI DA AYRILDI…

Yeniden inşa edilme süreci başlayan İncirli Bostan Camii yanında park, çocuk oyun alanı, fitness spor bölmesi ve dinlenme alanları da bulunuyor. Projenin hız kazandığı görülürken, Uzunçayır Caddesi’nde yoğun iş makinesi trafiği dikkat çekiyor.

hasanpasada-yeni-pazaryerine-yeni-cami (2)

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...