Harem Otogarı kaldırılıyor!..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul trafiği ve kent genelinde sürdürülen metro çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bayram süresince Esenler Otogarı’ndaki sıkıntıların hatırlatılması üzerine Başkan Topbaş; “İstanbul  Otogarı’nın yapıldığı tarihte kent nüfusu 6 milyondu. O güne cevap vermesi için düşünülen bir otogar… Ama bugün İstanbul’da 14-15 milyon nüfustan bahsediyoruz. Bir ülke özelliği gösteren şehirde bu otogar yeterli değil… Bizim esasında Ulaşım Master Planları’nda öngördüğümüz cep otogarları başta olmak üzere yeni alan tespitlerimiz var. Harem Otogarı’nın kaldırılması çalışmalarımız var. Bu ileriki tarihlerde olacak” dedi.

“BÜTÜN YATIRIMLARIMIZI METROYA YÖNELTTİK…”

Metro seferberliği başlattıklarını da anlatan Topbaş; “Dünyanın bütün kentlerinin birinci problemi mobilite… Yani ulaşım ile ilgili problemler… Bütün kentler bunu çözmeye çalışıyor. Biz de yatırımlarımızın büyük bölümünü ulaşıma ayırdık. Başta metrolarla ilgili kesenin ağzını açtık. Metro deyince akan sular duruyor. Bütün yatırımlarımızı metroya yönelttik” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...