Halk çözüm bekliyor…

Sapak4

Trafik kazalarının en çok yaşandığı ülkelerden birisi maalesef bizim ülkemiz. İnsanlarımız ölüyor, sakat kalıyor, sevdiklerini kaybediyor, yaşamlar bir anda ters düz oluyor. Ülke olarak en önemli değerlerimizi, sanatçılarımızı, sporcularımızı, devlet adamlarımızı bu trafik kazalarında kaybettik. Bu kazalarda manevi kayıplar kadar, maddi kayıplar da yaşandı ve her kazadan sonra hurdaya çıkan araç, milli servetimizden eksildi. 

Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının nedenlerini sıralamaya kalksak satırlar yetmez. Bu kazalarda 1. dereceden sorumlu hep insanlar; fakat bazı yollar, yerler, kaldırımlar vardır ki kazaya davetiye çıkartıyor. İhmal edilen bu alanlarda, herhangi bir kaza ve can kaybı yaşanmadan, yetkililerin bu yerler için acilen çözümler üretmesi gerekir. Biz, Kadıköy Life Ailesi olarak üstümüze düşen sorumluluğun bilincindeyiz ve sayfalarımıza her zaman bu sorunları taşıyacağız. 

E-5’te bir sorun var! 

İstanbul Anadolu Yakası trafiğinin en yoğun aktığı yerlerin başında gelen E–5 Karayolu’ndaki önemli duraklarlardan birisi olan İsfalt durağında, yolcular her gün ölümle burun buruna geliyor. 

Kartal yönünden gelen vatandaşlar Üsküdar’a gidebilmek için İsfalt durağında inip, yolun altına inerek dolmuşlara ve otobüslere binmek zorundalar. İşte vatandaşların yaşadığı sorun tam da burada başlıyor. Üsküdar’a gitmek için inen vatandaşlar, köprünün altındaki duraklara gidebilmek için E–5 Karayolu’na bağlanan bir yolu geçmek zorundalar. Bir hayli virajlı olan yolda, yukarıdan gelen araçları görebilmek için aracın çok yakınınıza gelmiş olması gerek.

Yolun yapısı gereği, vatandaşlar araçları ancak kendilerine çok yaklaşınca görebiliyor. Bu yetmezmiş gibi, bir de yolun hemen kenarındaki ağaçlar bilinçsizce ekildiğinden ve vakti gelince budanmadığından, kaybolan görüş açısı kazalara davetiye çıkartıyor. Sadece yolun sonunda bir yol ver işareti var. Fakat bu ne kadar çözüm olur, bunu siz okurlarımızın takdirine bırakıyoruz. 

Yayaların ve sürücülerin dikkatinin düşük olduğu sabah saatlerinde çok yoğun olan Üsküdar sapağında, bugüne kadar büyük bir kaza yaşanmaması büyük bir şans. Diliyoruz ki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu sorunlu alana en uygun çözümü bir an evvel üretir. Biz de, Kadıköy Life ekibi olarak çözümün bir parçası olmanın sevincini yaşarız. 

Sapak3

Sapak2

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...