Güvenli gıda tüket, sağlıklı yaşa!

Maltepe Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan “Güvenli Gıda Tüket, Sağlıklı Yaşa” projesi kapsamında, ev hanımlarına yönelik bir seminer düzenlendi. Küçükyalı Kültür Merkezi’nde verilen seminerde, gıda güvenliği ve hijyen konularında teknik ve pratik bilgiler aktarıldı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü Gıda Denetim birimi tarafından hazırlanıp sunulan seminerde; gıda güvenliği, gıda hijyeni, gıdaların kirlenmesi, çapraz bulaşma, gıda zehirlenmesi, gıda maddesi satın alırken ve evde muhafaza ederken dikkat edilmesi gereken hususlar ve mutfak hijyeni konuları ele alındı.

Mahalle muhtarları ile Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın da katıldığı seminere, ev hanımlarının ilgisi yoğundu. Seminer sonunda ev hanımlarına katılımcı belgesi verildi.

GÜVENLİ GIDA TÜKETİMİ KENTLİ HAKKIDIR…

Maltepe Belediyesi, “Güvenli Gıda Tüket, Sağlıklı Yaşa” projesi ile tüm gıda işletmelerine, esnafa, personele ve ev hanımlarına gıda güvenliği, hijyeni ve mutfak hijyeni konularında temel eğitim vermeyi hedefliyor. Güvenli gıda tüketmenin bir kentli hakkı olduğunu değerlendiren Maltepe Belediyesi, proje ile bilinçli üreticilerin yanında bilinçli tüketiciler yaratmayı da hedefliyor.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...