Gurbetçiler de Van’a sahip çıktı…

1

Van’da devam eden depremler nedeniyle normal hayata dönemeyen Vanlı vatandaşlara, yurtdışından da yardım eli uzandı. Çadırlarda soğuk ve hastalıklarla mücadele eden Van halkı unutulduklarını düşünürken, Almanya’dan gelen haber yüzlerini güldürdü. Çekmeköy Belediyesi aracılığı ile toplanan 4 tır dolusu yardım malzemesi, Van’a ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Tırlar, Çekmeköy Belediyesi ve Kızılay Çekmeköy Şube Başkanlığı işbirliği ile gümrükten geçirilerek yurda alındı. Çekmeköy’e ulaşan tırlar; Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Kızılay Çekmeköy Şube Başkanı İlhami Yıldırım, UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) Türkiye Başkanı İsrafil Kahraman ve Çekmeköy’de eğitim görmeye başlayan depremzede çocuklar tarafından Van’a uğurlandı.

En geç Perşembe günü Van’a ulaştırılması hedeflenen 25 bin parça yardım malzemesi, aynı gün içinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

2

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İSPARK’lar öğretmenlere 24 Kasım’da ücretsiz olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul genelinde yaklaşık 500 noktada 95 bin kapasitesiyle hizmet veren İSPARK’a ait otoparkların, 24 ...