Çekmeköy’den Üsküdar ve Kadıköy’e Dolmuş Seferleri Başladı…

cekmekoy

Çekmeköy’den Kadıköy  ve Üsküdar’a giden sarı dolmuş hatları ulaşımı kolaylık sağladı…

Ulaşımda otobüs ve minibüs hatlarının çoğaltılmasının ardından hizmete sokulan sarı dolmuş hattı Çekmeköylülere rahat nefes aldırdı. Çekmeköy-Üsküdar ve Çekmeköy-Kadıköy arasında çalışacak sarı dolmuşlar Şile Yolu güzergahını kullanarak ortalama 60 dakikalık mesafeyi 20 dakikaya indiriyor. Çekmeköy doğa park önünden kalkan dolmuşlar Madenler durağına uğradıktan sonra şile yolunu takip ederek Üsküdar’a ya da Kadıköy’e gidiyor. Üsküdar dolmuş hattının son durağı Eminönü İskelesi Önü, Kadıköy hattının son durağı da Haldun Taner Tiyatrosu olarak belirlenirken, Tepeüstü Meydan Alışveriş Merkezi ve Ümraniye Devlet Hastanesine gitmek isteyen müşteriler için bu alanlara giriş yapılıyor. Çekmeköy trafiğine renk getiren sarı dolmuşlar sabah 06:00’dan gece 10:00’a kadar hizmet veriyor. Yetkililer yoğun talep olduğu takdirde bu saatin gece yarısına kadar uzatılabileceğini söylüyor.

Hatlarının ileride çoğaltılması hedefleniyor…

5 günlük deneme seferinin ardından Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Başkan yardımcıları, meclis üyelerinin ve durak başkanı Mehmet Ayvaz’ın da katıldığı törenle hizmete sokulan dolmuş hatlarının ileride çoğaltılması hedefleniyor.

 

 

“Çekmeköy’den Üsküdar ve Kadıköy’e Dolmuş Seferleri Başladı…” için 33 Yorum

 1. enver könez diyor ki:

  dolmuş güzergahını migrostan geçirirseniz çok daha iyi olurdu burdaki insanlar ın canı can degılmi

 2. Nagihan Altınışık diyor ki:

  Madenler’den içeride Migros’un oradan geçebilirse dolmuş çok iyi olur. En azından Esenşehir’e sapıp Evidea’nın oradaki göbekten tekrar madenlere devam etse bu bölgedeki Ağaoğlu,Idealistkent ve Evidea siteleri yararlanabilirler.

 3. Serhan T. diyor ki:

  Mimar sinan mahallesinde oturanlar malesef bu tip hizmetlerden yararlanamayacak herhalde. çünkü dolmuş dolup kalkar ve mimar sinan mah. çekmeköy’ün girişi, ilk yüzü olmasına rağmen ulaşım konusunda sıkıntı çekmekte. Dolmuşların aynı üsküdar kadıköy hattında ki dolmuşlar ve otobüsler gibi (12 ve 12A) bölünmesi, mimarsinandan geçecek hattında oluşturulması çok iyi olacaktır.

 4. yaren diyor ki:

  nagihan altınışık görüşlerini tamamen destekliyorum..

 5. cenk bayraktar diyor ki:

  Sarı dolmuşlar gerçekten büyük hizmet. Ben de Eltes Migrosun oradan olmadı Evidea önündeki göbekten geçirilebileceğini düşünüyorum en azından dönüş güzergahı için. Eğer böyle olsa haftada en az 3 gün kullanabiliriz.

 6. zsd diyor ki:

  teşekkürler, çok ihtiyaç duyduğumuz bir hizmetti. Fakat dolmuş sayıları arttırılmalı. Madenler durağında beklediğimde hiç boş dolmuş geçmediğinden dolayı epey bekledim ve binemedim. Ayrıca taşdelen’e kadar güzergah uzatılmalı.

 7. RAMAZAN EROĞLU diyor ki:

  Çekmeköyümüze dolmuş seferlerinin başlaması gerçekten beni çok mutlu etti umuyorum gereken ilgiyi ve desteği görerek kalıcı olur elbette şuan için tam anlamıyla dört dörtlük hizmet veremesede gelmiş olması bile büyük bir başarı
  Emeği geçen herkeze teşekkür ederim

 8. Ayben diyor ki:

  Sarı dolmuşların Evidea , Çekmeköy migros tarafına da hizmet vermesi gerektiği kısmına kesinlikle ben de katılıyorum. Üstelik İdealistkent , Ağaoğlu Eltes , Ağaoğlu residence bölgesinde Madenlerden olduğu gibi otobüsler de geçmiyor.Madenlere boş gelmeyeceğini düşünerek madenlerden binmeyi göze bile alamıyorum.

 9. fenasi kerim diyor ki:

  Bence 24 saat olmali. Gece 12′den sonra saat basina indirilebilir.

 10. merve diyor ki:

  bende çok beğendim bu hizmeti ufak aksaklıklar var ama zamanla rayına oturacağına inanıyorum dolmuşların çoğaltılması bence çok gerekli emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

 11. hızır acar diyor ki:

  Kolay gelsin işiniz bereketli kazasız belasız çalışma diliyorum. Ben Akkente oturuyorum sitemiz 135 daireden oluşuyor. Sarı dolmuşları tesadufen Altunzade de beklerken gördüm çok sevindim. Yanlız bu dolmuşlardan istıfade edebılmek için ak kent 1-2 ev ida, idealist kent ,ağaoğlu ve benzeri siteleri bağlayan kavşağa uğrayıp sonra otobana girse bu dolmuşlardan istıfade ederiz.

 12. murat tahtacı diyor ki:

  yorumların çoğu dolmuş hattının migros tarafından geçmesi yönünde, bana kalırsa bırakın geçmesini durağın migros’tan başlaması bile söz konusu olabilir. yada en azından çekmeköyden yarım dolulukta hareket edip migrosta kısa bir bekleme ile aracı tam doldurup hareket edebilrler. umarız yetkililer sesimizi duyar.

 13. hasan diyor ki:

  Ben Çekmeköy’de Hamidiye’de oturuyorum çok güzel bir hizmet oldu. Yalnız saatler trafige yaklaştıkça durakta dolmuş bulamıyoruz. saat 7:30 da trafik tam olarak başladıktan sonra durakta dolmuş bulamıyoruz ve bi ara 7:00 da dahi durakta dolmuş bulamıyoruz ve kahya da sabah saatlerinde kimse olmuyor, soracak saatler trafige yaklaştığında kimseyi bulamıyoruz kahya dail olmak üzere…

 14. ahmet mertoğlu diyor ki:

  Güzergaha uyulmuyor. Yolun ortasında müşteri alınıp bırakılıyor…

 15. hande diyor ki:

  dolmuşların konması iyi oldu ama ön koltuk tek kişiliktir.2kişi alıyorlar itiraz edincede tartışma çıkıyor.haksız kazanç elde edecekler diye biz üst üstte oturmak zorunda değiliz.ve onlarla tartışmak sinirlerimizi bozmak zorunda hiç değiliz.denetimsiz boşuboş herkes istediğini yapıyor. buna çözüm bulnuması gerekir.belediyemiz neden aynı güzergaha otobüs koymuyor.umarım bu mesajımız dikkate alınır.illa gazete tv lere habermi yaptırmamız gerekiyor.

 16. zafer diyor ki:

  selamlar belediyemiz bize hizmet için sağolsun dolmuşları koydu.ama kahya ve şoförlerle ama sık sık tartışmalar yaşıyoruz öne ufacık yere2 kişi alıyorlar belediyemiz ya buna çare bulsun yada aynı hatta otobüs koysun bizi bu kaba
  insanlarla uğraştırmayın.

 17. kuzey diyor ki:

  kardeşim bu dolmuşçulardan çektiğimiz ne hergün kavga fazla yolcu almak için yolcuyla tartışma yapıyorlar belediyemiz neden denetim yapmıyor.koyun oraya otobüs millet rahat etsin.

 18. kaptanoglu diyor ki:

  Lidyaflats sitesine kadar dolmuslarin uzatilmasini istiyorum… Burada bahsedilen Migros Tasdelen Lidyaflats’in karsisindaki Migros mu?…

 19. elif diyor ki:

  ben esenşehir mahallesındeyım..mavi dolmuşlar ve ya sarı dolmuşlar sokak aralrından geciyor mu? whiteside sitesinin oaralardan yani?

 20. seyhmus diyor ki:

  Çok memnunum. İyi ki, bu dolmuşlar var. Düşünenlerden Alllah razı olsun…

 21. Yıldız diyor ki:

  Eskiden üsküdarda oturuyordum. Çekmeköye yeni taşındım. Annemi ziyaretten dönerken 23.2.2012 perşembe günü Üsküdar’da 45 dakika bu sarı dolmuşları bekledim. Sırf Ümraniye trafiğine takılmadan çocuğumla eve erken varabilmek için. Ama malesef birtane bile dolmuş gelmedi. Otobüsle 9 Ç ile eve döndüm tabi yol çok uzun sürdü. 2 saate yakın. Bu hizmeti düşünmüşsünüz ama yetersiz araç var. Bu hatta daha çok dolmuş verilmeli. Otobandan trafiğe takılmadan gidip gerekirse iki katı para ödemeye razıyım. Ama ne yazık ki bu bile mümkün olmuyor. Umarım yazılanlar dikkate alınır da sadece içimizi dökmekle kalmayız, ulaşımımız da kolaylaşır.

 22. Elif diyor ki:

  Hizmet süper, Alemdag,nisantepe Tasdelen güzergahında da böyle bir hizmete ihtiyac var.

 23. merve diyor ki:

  Bu dolmuslar kadikoy un neresinden kalkiyoe bilen var mi???

 24. ayse diyor ki:

  kadikoy’den tasdelen’e de dolmus seferleri basladi fakat yeni yapilan ust gecitten hemen tasdelen merkeze gidiyorlar. ancak bp benzincisinin oldugu yan yola girip bi sonraki alt gecitten merkeze gitseler adnan menderes caddesindeki site sakinleri ve neveser konaklarinda oturanlarda daha guvenli ve rahat bir sekilde bu hatti kullanabilecekler.

 25. gül önder diyor ki:

  çekmeköy merkez mahallesi üsküdar caddesinden örneğin kadıköy ve üsküdara direk giden hatlar istiyoruz bu bölge sanki ulaşım açısından unutulmuş gibi bütün hatlar şahinbeyden mimarsinandan yada otobandan geçiyor ya daha fazla hat konacak yada güzergahlar yeniden düzenlenecek ihtiyaç büyük

 26. sevim atmaca diyor ki:

  Dolmuş yetersiz hizmet tam anlamiyla yapilsa daha iyi olur.

 27. FULYA diyor ki:

  Merhaba , Ümraniye çakmak ve Beykoz Ortaçeşme hattı çok iyi olur, neden düşünülmüyor acaba?

 28. Levent Sezer diyor ki:

  Sık sık bu güzergahı kullananlar için pahalı ulaşım ama otobüs yerine 6 Tl ücret ödeyeceksem, 3 kişilik yere 4 kişi oturtulmaması ve bazı kaptanların yaptığı gibi yüksek sesle müzik açmamaları da lazım ki, söylediğiniz zaman bozulan ve daha çok açana bile rastladım.

 29. Levent Sezer diyor ki:

  Beri yanda, bir de telefonla ulaşabilir miyiz? diye aradığımda, gerek Sarı dolmuş ve gerekse telefonlarını verdikleri Çekmeköy- Kadıköy dolmuşları Dernek başkanın şikayet karşısındaki yaklaşımı olumlu ki, umarız aksaklıklar giderek düzelir.

 30. FATMA basaran diyor ki:

  Mecıdıyekoyden çekmekoy gıtmek devamındada anatolia park gerıatrı hasta bakım evıne gıtmek ıstıyorum .Nasıl gıdelecegı hakkında bılgısı olan varmı?

 31. Seyda diyor ki:

  Malesef dolmuşlardan yararlanamıyoruz çünkü Taşdelen dolmuş durağına gittiğimiz de 45 – 50 dakika dolmuş bekliyoruz ve taksi ile gitmek zorun da kalıyoruz dolmuş sayısının yükseltilmesi Lazım 5 dolmuşla bu iş olmuyor maalesef insanları mağdur ediyorsunuz

 32. halit yılmaz diyor ki:

  bende 16+1 münübüsüm var taşdelenden üsküdara geçiyorum her sabah 6,30veya 7,20 şile yolundan gidiyorum sabah akşam götürebilirim rahat gider gelirsiniz eyer bana 16 kişi 18 kişi olursa her gün ayarlanır gideriz sıkıntı olmaz parayıda günlük verirsiniz sabah akşam 05317229906

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme