Anadolu Yakası yepyeni bir hastane kazandı…

Bayındır (35)

Bünyesinde Bayındır Hastaneler Grubu’nu barındıran BAYEK’in, İsviçre Hastanesi’ni satın alıp baştan aşağı yenileyerek hizmete açtığı 118 yataklı özel hastane, Anadolu Yakası’nın yepyeni bir hastanesi olarak “Yanınızdayız” mesajı verdi.

İş Bankası iştiraki olan Bayek’in, İçerenköy’de toplamda 40 milyon dolarlık yatırım bütçesi kapsamında satın aldığı eski İsviçre Hastanesi, baştan aşağı yenilenerek 26 Şubat Cuma günü ”Bayındır İçerenköy” olarak hizmet vermeye başladı.

Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Babacan yaptığı açıklamada; yaklaşık 10 yıldan bu yana Bayındır Hastaneleri’ni bünyesinde bulunduran şirketin İş Bankası’nın iştiraki olduğunu, ilk hastane olan Ankara’daki Bayındır Hastanesi’nin 1992′de, Bayındır Kavaklıdere’nin 1998′de açıldığını, 1999′da ise Bayek’in İş Bankası iştiraki haline geldiğini anlattı.

İstanbul Levent’te, yaklaşık bir yıl önce satın aldıkları kliniğin, iki ameliyathane ve 10 yataklı Bayek Tıp Merkezi olarak faaliyetine devam ettiğini anlatan Babacan; ”İçerenköy Hastanesi ise, 118 yataklı. Son bir yıl içinde yaptığımız yatırımların tutarı yaklaşık 50 milyon dolar. Yeni hastane için satın alma, yapılacak yatırımlar ve iyileştirmelerle beraber 40 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu olacak. Hastanede tüm birimler yer alacak. Her tarafta yapılamayan komplike, kompleks üst düzey işleri yapmaya hep aday olduk” şeklinde konuştu.

Bayındır (18)

İstanbul’da 4 yerde diş klinikleri bulunduğunu kaydeden Babacan, son 5 yıl içinde İstanbul yatırımları dışında, 20 milyon dolarlık yenileme ve büyüme yatırımları da yaptıklarını bildirdi.

Babacan, İstanbul’un ardından İzmir’i ikinci bir adım olarak gördüklerini belirterek; ”Özel sağlık sektöründe son iki senemiz birtakım çalkantılar, belirsizliklerle geçti. Bu nedenle geleceği çok iyi planlayamıyoruz” diye konuştu.

“Detaylı renovasyon çalışmaları bitirilen ‘Bayındır Hastanesi İçerenköy’ ismi ile 118 yatak kapasiteli hastanemizin açılışı için bugün bir aradayız” diyen Babacan, şöyle devam etti:

“Bayındır Hastanesi’nin kuruluşunun üzerinden 18 sene geçti. 1992 yılında Ankara’da hizmete giren Bayındır Hastanesi, modern sağlık tesisi denilen kavramı o yıllarda oluşturarak sağlık sektöründe lokomotif görevini üstlendi. Ankara’da, hastanelerimizde kurmuş olduğumuz kaliteli yüksek standartta sağlık hizmetini bugün İstanbul’a taşıdık. Onun için, ‘Ankara’dan sonra artık İstanbul’dayız’ diyoruz.”

Bayındır (11)

Bayındır Hastaneleri’nin, İş Bankası’nın sağlık konusundaki yegâne inisiyatifi olduğuna dikkat çeken Babacan; “Bugün, Bayındır Hastaneleri sağlıkta gerçek anlamda kaliteli bir rekabet ortamının oluşması için büyük çaba sarfeden kurumlar arasındadır. Ülkemizde sağlık hizmetlerinin kalitesiyle beraber, verimliliğinin de artması ve sağlık hizmet fiyatlarının halkımızın alım gücüyle bağdaşık olması üzerinde önemle duruyoruz” dedi.

Bayındır Hastanesi İçerenköy: “Tıbbi Referans Noktası”

Bayındır Hastanesi İçerenköy’de Acil Tıp, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Yenidoğan, İç Hastalıkları, Gastroenteroloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji, Nöroloji, Ağız ve Diş Sağlığı, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kardiyoloji, Kardiyovasküler Cerrahi, Dermatoloji, Anestezi ve Reanimasyon, Laboratuar ve Radyoloji branşlarında hizmet verilecek olup; girişimsel işlemlerin de yapılacağı tam donanımlı görüntüleme merkezi ve Uyku Bozuklukları Merkezi’ni de bünyesinde bulunduracak.

Son teknoloji ile donatılmış 6 ameliyathanesi, bebek ve kalp hastaları için ayrı planlanmış alanlara sahip yoğun bakım üniteleri, erken tanı için birinci şart olan görüntüleme merkezi ve laboratuvarları ile Bayındır Hastanesi İçerenköy; sadece İstanbul’un değil, bölgenin tıbbi referans noktası olmaya aday…

Anadolu Yakası’nın merkezinde; Ataşehir-Kadıköy-Maltepe ilçelerinin kesiştiği noktada bulunan konumu ile Bayındır Hastanesi İçerenköy, tüm tıbbi ihtiyaçlarda 24 saat hastalarının yanında olacak.

Bayındır (25)

Anadolu Yakası’nın en yeni, en donanımlı hastanesi Bayındır İçerenköy, tüm tıbbi ihtiyaçlarda 24 saat hastalarının yanında olacak…

Bayındır (15)

Vali Güler: “Bayındır, özel hastaneciliğin ilklerindendir.”       

İstanbul Valisi Muammer Güler, Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, İstanbul eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Nurettin Sözen, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Dikmengil ve İş Bankası Yönetim Kurulu Üyelerinden bir grup ile yüzlerce davetlinin katıldığı açılış töreni hayli görkemli oldu. İstanbul Valisi Muammer Güler yaptığı konuşmada; “Bayındır Hastanesi’ni, Ankara’da bulunduğum yıllardan tanıyorum. Özel hastaneciliği ilk başlatan kurumların başında geldiği için, bilgisi oldukça değerlidir. Hayırlı olsun” dedi.

Bayındır (29)

Bayındır yabancı konkl (47)

Yabancı konuklar yoğun ilgi gösterdi…

Bayındır İçerenköy’ün açılışına, Afrika ve Ortadoğu’dan yoğun ilgi vardı. Kenya ve Nijaryalı tıp adamları ve öğrencilerin yanı sıra, seyahat acenteleri da konuklar arasındaydı. Lübnan’ın sağlık turizmi konusunda en tanınmış acentası Ghadiata Travel’in sahibi Gahada Barakat, Türkiye partneri Mercan Turizm ile katıldığı açılış sırasında inceledikleri hastanenin, özellikle ekipman parkına hayran kaldıklarını söylediler. Ali Rıza Kurtul, Sinem Oral, Levent Uyanıker, Dr. Cüneyt Mengü, Ghadita Barakat, Meral Oral, Metin Önsüz ve Oktay Çetin…

Bayındır (12)

YORUM YAPIN

REKLAM



Giriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme