Grup Livadi’den “Hayat Konservatuvarı Şov”…

Genç Karadenizli müzisyenlerden oluşan Grup Livadi, sokak müziğini Kadıköy’e taşıdı. Haldun Taner Sahnesi’nde üniversite öğrencileri enstrüman ve şan eğitimi alırken kendi kendini yetiştiren Grup Livadi’nin yetenekli müzisyenleri, tarihi yapının yanında yüzlerce kişiye horon oynattı.

Karadeniz zekası ve yeteneği, bu kez Haldun Taner Sahnesi yanında belirdi. Her akşam horon sevdalıları ve sanat destekçilerinin merakla beklediği Grup Livadi, konservatuvar öğrencilerinin Haldun Taner Sahnesi’nde eğitim aldığı dakikalarda sokak müziği yaparak, kitleleri kendine çekmeyi başardı. Kadıköy’de sanat “hem alaylı, hem de mektepli” gelişiyor.

DURDURABİLENE AŞK OLSUN…

Gitarda solist Eren Can Maşalacı, tulumda Mehmet Sevinç, baunda Davut Adlay ve solist Mehmet Şimşek eşliğinde Rize yöreleri başta olmak üzere Karadeniz’in birbirinden eşsiz eserlerini seslendiren Grup Livadi üyelerinin kısa sürede geniş hayran kitlesi oluştu. Her dakika artan horon zinciri, Rıhtım Meydanı’nda renkli görüntüleri de beraberinde getiriyor.

“BEKLESİN VAPURLAR, ÖNCE HORON…”

Grup üyelerinin onyıllardır sahne alan duayenlere taş çıkaran performansları, beraberinde Kadıköylüler başta olmak üzere İstanbul genelinden hayran kitlelerini bir araya topluyor. Çoğu kez “Bir sonraki vapurla gideriz” diyen yolcular, horona katılarak kendini müziğin ritmine bırakıyor. Kadıköy Life, Grup Livadi akşamlarını görüntüledi…

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Palladium Ataşehir’de Interstellar Uzay Sergisi

JLL Türkiye tarafından yönetilen Anadolu Yakası’nın en gözde alışveriş merkezi Palladium Ataşehir, 20 Mayıs-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında ...