Göztepe’de bir Napoli geleneği…

1

Dünya’nın en ünlü pizza markalarından Rossopomodoro, İtalya’nın Campania bölgesinde koruma altında bulunan ve geleneksel yöntemlerle üretilen ürünlerin kullanıldığı Napolitan mutfak kültürünü, Türkiye’ye daha yakından tanıtmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında hizmete giren ve kısa zamanda Anadolu Yakası ve Bağdat Caddesi’nin iş, sanat ve cemiyet hayatının buluşma noktası haline gelen Rossopomodoro; tam karşısında yer alan yeşillikler içindeki Göztepe Parkı’nın rahatlatıcı manzarasıyla, misafirlerinin her mevsim kendilerini farklı bir atmosferde hissetmesini sağlıyor. 

Rossopomodoro’nun menüsü, dünyadaki tüm restauratlarında olduğu gibi, mevsimlerin ve bulunduğu şehrin gustolarına göre seçilen reçetelerden hazırlanan lezzetlerle oluşturuluyor. Rossopomodoro’nun içerisindeki zeytin ağacı, Napoli’den özel olarak getirtilen vezüv yanardağı, kumu ve geleneksel tekniklerle yerinde imal edilen odun fırınları, karakteristik ürünlerin detaylarının yer aldığı manda sütünden taze mozzarella ve gurme Napoli pizzası, mekânın değişmeyen özellikleri arasında yer alıyor. 

Dünyanın dört bir yanındaki şubelerinde, lezzet garantisi ve özgün dekorasyonunu aynı standartta, kalitesinden ödün vermeden uygulayan Rossopomodoro’da; bu eşsiz atmosfer ve yemeklere, günün her saatine uygun merkezden yönetilen melodiler eşlik ediyor. 

5

Rossopomodoro’nun “özel kavından” İtalyan ve Türk butik şaraplarının keyfine varmak bir ayrıcalık…

Rossopomodoro’nun şarap menüsü de, kavı da çok özel… Şaraplar, İtalyan’ın Toskana, Veneto ve Piemonte gibi en iyi şarap üretilen bölgelerinden ve en seçkin üreticilerinden alınıyor. Campania bölgesine ait dünyanın en güzel kırmızı şaraplarından biri olan Taurasi ve bölgenin yerel beyaz üzümü Falanghina, şarap severlerin başını döndürecek kalitede… 

Rossopomodoro işletmecileri, İtalya’nın en köklü şarap üreticisi olan ve 1800’lü yıllardan beri şarap imalatı yapan “Fuedi di San Gregorio” firmasıyla çalışıyorlar. Taurasi, 25-30 sene yıllanmaya müsait bir şarapken; Falanghina şarabı, erken tüketilirse şarabın zevki bambaşka oluyor. 50’ye yakın şarap çeşidi olan mekân, misyonu gereği Türkiye’de butik şarap üreticilerini desteklemekte. Kavında bulunan butik markalar arasında Büyülübağ, Likya, Gülor, Melen, Urla ve Umurbey gibi seçkin butik şarap imalatı yapan firmaların sınırlı sayıda üretimleri yer almakta. 

Rossopomodoro; iş yemekleri, dostlar ve çocuklarınızla “Özel Davet ve Pizza Partileri” için özel set menüleri ile seçkin servis ve imkânlar sunuyor.

2

3

4

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...