Gezgin Damaklar ile Alaçatı Ot Festivali…

“Her şeyiyle güzel Egem” diyerek dönmek istemeyeceğiniz bir seyahat rotasının güzergâhında, kültür ve doğanın yanı sıra Ege’ye has otların festivaline katılarak, lezzetin tam adresinde olacaksınız. Gezgin olmanın, “Gezgin Damaklar” ile gezmenin hazzını yaşayacaksınız.

Her sene düzenlenen “Alaçatı Ot Festivali”, 12-13 Nisan tarihlerde yapılmakta. Coşkun kalabalığın içerisinde yer alıp, üreticilerin otlu ürün stantlarında kortej yürüyüşünü ve klasik müzik konserini izlemek oldukça keyifli olacak.

Tanınmış gurmelerin sunacakları yemeklerden ve diğer stantlardan tadım yapma imkânı bulurken, bir gün sonrasında yörenin profesyonel satıcıların ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından altın ödüllü “En fazla ot toplama” ve “En güzel otlu yemeği yapma” yarışmasını izleyeceksiniz. Öğle vakti Alaçatı’nın tanınmış restoranlarının açtıkları stantlarda tadım yaparken, aklınız bu tatlarda kalacak; seyahati noktalamak belki biraz içinizi burkacak.

Selçuk-Kuşadası-Şirince-Tire-Çeşme-Alaçatı-Urla’da olmanın keyfine varacağınız sıradışı bu seyahatte, ilk durağınız Selçuk ve ardından eski bir Rum köyünün adı gibi şirin köyü Şirince… Güre Dağları’nı duydunuz mu hiç? İzmir’in tarihi kazası Tire, sırtını bu dağlara dayamış, Rum ahaliden kalma taş evleri, 15. asırda inşa edilmiş camileri, çarşıları gezilmeye değer… Birgi’ye uğrayacak, burada özellikle Çakıroğlu Konağı’nı ziyaret ettikten sonra Meryemana Evi’ni ziyaret edeceksiniz. Ve ver elini Kuşadası…

Detaylı bilgi için; www.gezgindamaklar.com  / Tel: (0216) 348 53 90

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Doğaya destek olurken kazandıran proje

Ataşehir Belediyesi, daha sürdürülebilir bir yaşam için Migros, Exitcom ve Elday firmalarının işbirliğiyle “Dönüştür Doğa Kazansın, Money’ler Katlansın!” ...