Sancaktepeli gençler, yıl sonu festivalinde gönüllerince eğlendi…

Sancaktepe Belediyesi, gençler için bir yıl sonu festivali düzenledi. Geçtiğimiz hafta Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe çok sayıda katılım oldu.

Yıl boyunca hat, resim, ebru ve fotoğrafçılık derslerine katılan ve bu derslerde ürünler ortaya koyan öğrencilerin sergisinin açılışıyla başlayan program, Belediye Başkanı İsmail Erdem’in konuşmasıyla başladı. Sancaktepe’nin ilçe olarak gençlerin kültür ve sanatla buluşma noktası haline geldiğini belirten Erdem, gençlerin ilgi ve yeteneklerini geliştirme fırsatı bulduklarını ifade ederek; “Genç Gelecek vasıtası ile tüm Sancaktepeli gençlerin kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimi desteklenmektedir. Merkez çalışanları ve gönüllü gençlik ekipleri ile birlikte gençlik aktiviteleri, gençleri sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamaktadır” dedi.

STANTLARI BİZZAT GEZEREK İNCELEDİ…

Fuar alanını gezen İsmail Erdem, yapılan proje ve etkinliklerin tanıtımlarının yapıldığı Üniversite Konseyi ve Lise Okul Temsilciliği standı; ebru, resim, hat workshop çalışmalarının yer aldığı Sanat Kulübü standı; “Genç Gelecek Hatırası” çalışmasının bulunduğu Fotoğrafçılık Kulübü standlarını gezdi.

ÖĞRENCİLERLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ…

Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in ölüm yıldönümünün anısına Genç Gelecek Edebiyat Kulübü öğrencisi Yahya Ahmet Doğanay, üstadın Gençliğe Hitabe’sini okudu. Ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı İsmail Erdem ve İstanbul Milletvekili Adayı Hulusi Şentürk, böyle bir etkinlikte bulundukları için mutlu olduklarını dile getirerek, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Yıl boyunca derslere katılan ve sertifika almaya kazanan öğrencilere sertifikalarını takdim eden Başkan Erdem, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

sporvitrini

Hakkında Melisa Taner

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yasemin Mori “Estrella” ile DasDas’ta!

Yasemin Mori heyecanla beklenen dördüncü stüdyo albümü “Estrella” ile 25 Mayıs’da DasDas’ta sevenleriyle buluşuyor. Sony Music etiketiyle çıkan ...