Gençler bu projeyle doğayı fark etti…

Sultanbeyli Belediyesi’nin TÜBİTAK’ın desteğiyle hayata geçirdiği ve gençlerde doğaya karşı farkındalık oluşturması amaçlanan “Yanıbaşımızdaki Yaşam” projesinin kapanışı yapıldı. Çalışmaya katılan gençler, projeyle doğaya karşı bilinçlendiklerini ve tabiatı artık daha iyi tanıdıklarını ifade etti.

“YEŞİLİ SEVEN, KORUYAN MELEKLERİ OLACAKSINIZ…”

Projenin Sultanbeyli’ye yeni ufuklar açtığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Keskin; “Projemize katılan siz gençlerimiz özel seçildiniz. Sizler, Sultanbeyli’de 73 bin öğrenci içinden bu projeye dahil edildiniz. Projeyle birlikte sizler Sultanbeyli’nin yeşili seven, koruyan yeni melekleri olacaksınız” dedi.

“ARTIK DOĞAYA KARŞI DAHA DUYARLIYIZ…”

Projeye katılan öğrenciler ise, çalışmanın oldukça verimli geçtiğini ifade etti. Projede yer alan Berat Can, projenin çok eğlenceli olduğunu söyleyerek; “Kamplara katıldık, çeşitli etkinlikler yaptık. Geziler, yürüyüşler gerçekleştirdik. Proje beni çok etkiledi. Eskiden hiçbir ağacı bilmiyordum, şimdi çoğunu tanıyorum. Bende doğaya karşı farkındalık oluşturdu” şeklinde duygularını paylaştı. Projeye katılan bir diğer öğrenci olan Hasan Korkut da projeyi çok güzel bulduğunu kaydederek; “Projede iyi vakit geçirdik. Projeyle doğaya karşı daha duyarlı olmaya başladım. Mesela şimdi doğaya çöp atmıyorum. Onu koruyorum” dedi.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...