Genç Liderler ve Girişimciler

Genç Liderler ve Girişimciler’den sevindirici haberler

Ülkemizde “Genç Liderler ve Girişimciler Derneği” olarak anılan, uluslararası alanda ise Junior Chamber International (JCI) olarak bilinen kuruluşun Kadıköy şubesinden sevindirici haberler var. Üyelerine liderlik vasıfları ve toplumsal bilinç kazandırmak misyonu ile faaliyetlerini yürüten dernek, bu yılki sloganı “Peace is possibble” doğrultusunda önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atma yolunda hızla ilerliyor.

Genç Liderler ve Girişimciler

Dilek Yetkin, Mehmet Ali Öğün, Ayşe Başak Çakır, Canan Toprakkaya ve Kadir Toprakkaya…

HER ZAMAN, HER YERDE BARIŞ MÜMKÜN…

Fenerbahçe Midpoint’de buluştuğumuz JCI Kadıköy Şubesi Başkanı Başak Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri Dilek Yetkin ve Mehmet Ali Öğün, insanlık olarak hasret kaldığımız ve hatta unutmak üzere olduğumuz “BARIŞ” kavramı konusunda bizlere umut verdi. Yıllardır beraber yaşayan, ancak birbirini yeterince tanımayan Suriye ve Türkiye halkını bir araya getirmek, aradaki bağları kuvvetlendirmek ve kültürel bir köprü kurmak amacıyla etkinlikler düzenleme yoluna giden dernek, ilk olarak kısa bir film yapmayı başardı. İngilizce-Türkçe barış konuşmalarından oluşan 30 dakikalık film, Suriye’de yaşananları gözler önüne sererek dikkatleri çekmek ve farkındalık yaratmayı hedefleyen bir çalışma olarak izleyenlerden büyük alkış aldı.

GELİN BARIŞ KONUŞALIM, KONUŞTURALIM!..

Başak Çakır, Dilek Yetkin ve Mehmet Ali Öğün’ün üzerinde tamamen mutabık kaldıkları ve adeta haykırarak dikkatleri çekmek istedikleri konunun her koşulda “Barış” olduğunu dile getirmeleri bizleri de heyecanlandırdı, umutlandırdı: “Gelin barış konuşalım, konuşturalım! Sesimizi duyuralım!”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...