Gelecek hepimizin! Çöpe atmayın, geri kazanın…

Elektronik atıkların doğaya zarar vermemesi ve geri dönüşümü için çeşitli çalışmalar yapan Kadıköy Belediyesi, farkındalık çalışmalarına bir yenisini daha ekledi ve ödüllü Elektronik Atık Toplama Yarışması başlattı.

Kadıköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Gelecek Hepimizin! Çöpe Atmayın, Geri Kazanın” sloganıyla düzenlenen yarışma kapsamında ilçede bulunan okullar, elektronik atıkları (kullanım ömrünü tamamlamış bilgisayar, cep telefonu, radyo, beyaz eşya, vb.) toplayarak hem çevre bilincini geliştirmiş olacak, hem de geri dönüşüme katkı sağlayacak. Kadıköy’deki ilk ve ortaokullar arasında düzenlenecek yarışmaya son katılım tarihi ise 27 Mayıs 2016.

ELEKTRONİK ATIKLARINI GETİR, SÜRPRİZ HEDİYENİ AL…

Kadıköy Belediyesi’nin elektronik atıklarla ilgili bir başka kampanyası da “Elektronik Atıklarını Getir, Sürpriz Hediyeni Al”. Elektronik atıkların Kadıköy Belediyesi’nin Merdivenköy’de bulunan Atık Getirme Merkezi’ne bırakıldığı kampanyada sürpriz hediyeler kazanmak mümkün.


 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Afrin

Kadıköy’de Afrin operasyonuna protesto

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin‘deki terörist gruplara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı protesto için HDP’nin çağrısıyla Kadıköy’de toplanmak isteyen ...