Geleceğin şoförleri Ümraniye Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda

22 Mart 2013’te dönemin Ulaştırma Bakanı, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla açılan, öğrencileri trafik konusunda bilinçlendiren ve merak ettikleri konulara cevap veren bir mekân olma özelliği taşıyan, bölgenin en büyük Trafik Eğitim Parkı çocuklardan büyük ilgi görüyor. 13 bin 700 metrekare alana sahip park, 08.30-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

İlkokul 4. sınıf öğrencilerine randevu sistemiyle hizmet veren parkta, öğretmenlerinin sorduğu sorular ışığında öğrenciler emniyet kemerinin öneminden yolda karşıdan karşıya geçerken nasıl davranmaları gerektiğine, bir yaya olarak uymaları gereken kurallardan trafik levhalarının ne anlama geldiğine varıncaya kadar birçok bilgiyi ediniyor.

Trafik Eğitim Parkı

TRAFİK KURALLARINA UYGUN ARAÇ KULLANABİLİYORLAR…

Kırmızı ışıklar, levhalar, üst geçit ve akülü araçların olduğu alan, Trafik Eğitim Parkı’nda çocukların en çok sevdiği eğitim alanını oluşturuyor. Okul öğretmenlerinin de eşliğinde eğitimlere katılan öğrenciler, 20 adet akülü araca binerek trafik kurallarına uygun bir şekilde araç kullanıyor. Trafiğin içinde olduklarını hissettiren eğitimlerden hayli zevk alan öğrenciler, trafikte daha güvenli ve bilinçli hareket etmeyi öğrenmenin de mutluluğunu yaşıyor.

sporvitrini

Hakkında Deniz İhsan Taşdelen

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye Çiğdemi gün yüzüne çıkıyor

Ümraniye Belediyesi, yaptığı parklar ve yeşil alanların çoğaltılması ile ilgili hayata geçirdiği projeler, alt ve üst yapıda gerçekleştirdiği ...