Gebze Belediyesi yaza hazırlanıyor…

1

Yaz döneminde hizmet seferberliği başlatmayı planlayan Gebze Belediyesi, çok sayıda proje ve yatırımın ihale ve proje hazırlıklarını tamamladı.

Önümüzdeki yaz aylarında startı verilecek yatırımlarla ilgili bilgi vermek ve istişare etmek amacıyla mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker; “Yaz aylarında gerçekleştireceğimiz yatırımların ihalelerini yaptık. Kar nedeniyle bozulan yollar onarılacak, mahallelerimizin asfalt ve diğer altyapı eksiklikleri giderilecek. Mahallelerimizde gerçekleştireceğimiz hizmet ve yatırımlarda, muhtarlarımızın görüş ve taleplerine öncelik veriyoruz. Zira vatandaşlarımızla her gün birebir görüşen muhtarlarımız, mahallelerin ihtiyaç ve taleplerini çok yakından takip ederek sorunları bizlere aktarıyor ve hizmetlerin aciliyet sırasına göre gerçekleştirilmesinde yardımcı oluyor” dedi. 

KAMULAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR…

Gebze’de yeni yatırım ve projelerin gerçekleştirilmesinde en önemli sıkıntının boş arazi ve arsa sıkıntısı olduğunu vurgulayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker; “Eğitim, sağlık, park, sosyal, kültürel ve spor tesisi gibi projelerimizi gerçekleştirirken, maliyeti yüksek kamulaştırma sorunlarıyla yüz yüze kalıyoruz. İstasyon Mahallemizde GESMEK Hizmet Binası ve Bilgi Evi Projesi’nin inşasını gerçekleştirmek amacıyla 1.400 metrekarelik kamulaştırma yaptık. Güzeller Mahallesi’nde inşa edilecek Sağlık Merkezi’nin kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. İki mahallemizde daha sağlık merkezi yapmak için kamulaştırma yapacağız. Yakında hizmete açacağımız Gebze Kent Meydanı tamamlandıktan sonra, diğer yatırımlara daha fazla kaynak ayırma imkanı bulacağız ve mahallelerimizde yatırım hamlesi başlatacağız” diye konuştu.

Başkan Köşker’in muhtarlarla düzenlediği toplantıya, Başkan Danışmanı Şakir Bitmez , Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Abdullah Turgut Uçar ile çok sayıda köy ve mahalle muhtarı katıldı.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...