Gebze afete karşı kendini yedekledi…

12

Hizmetlerde otomasyona geçen Gebze Belediyesi’nin veri bankası yedeklendi. Adres, mükellef, harita, kullanıcı gibi her türlü bilgilerin herhangi bir felaket senaryosuna karşı koruma altına alındığı ve yedeklendiği sistem, her 10 dakikada bir kendini yeniliyor.

Belediye hizmetlerinin üretim ve sunumunda, bilgi ve teknolojiden azami oranda yararlanmayı kendisine ilke edinen Gebze Belediyesi’nden bir yenilik daha… Otomasyonda önemli bir adım atan Gebze Belediyesi, vatandaşa internet üzerinden borç ödeme olanağının ardından, veri tabanını daha güvenli hale getirdi. Belediyeye ait tüm verilerin depolandığı server merkezi yedeklenerek koruma altına alındı.

Gebze Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; yangın, deprem, terör eylemi, su baskını gibi felaket senaryolarında, kentin farklı bir bölgesinde konuşlandırılan yedek server devreye girerek, herhangi bir zararın önüne geçileceği bildirildi.

Bilgi İşlem Müdürlüğü ekipleri tarafından 6 aylık çalışmanın ürünü olan sistem, herhangi bir felaket durumunda tüm datalar ve programların aksaklık meydana gelmeden çalışmasını sağlayacak. Adres, her türlü mükellef bilgileri, harita ve kullanıcı bilgilerinin koruma altına alındığı bu sistemde; iki merkezdeki server karşılıklı olarak 10 dakikada bir data bilgilerini güncelleştiriyor. 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...