Galeri FE’de “Caz İkonları” resim sergisi…

Galeri FE, 28 Kasım-22 Aralık 2013 tarihleri arasında Atilla Atala’nın “Caz İkonları” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

DGSA-UESYO’dan mezun olan sanatçı Atilla Atala; resim, iç mimarlık ve grafik tasarım çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir. Bunun yanında karikatür ve fotoğraf sanatıyla ilgili çalışmalarıyla da sergilere katılmaktadır.

Sanatçı, bu sergisinde “CAZ; kutsanan bireyselliğin kusursuz kollektivizmi” söylemi ile caz sanatçılarını Bizans ikonalarından esinlenerek yorumluyor. İkonalardaki tasvirler üzerinden tanrıya yöneltilen saygı, caz sanatçılarının portreleri aracılığıyla solo performansların getirdiği “bireysellik” ve ortak çalışlardaki “birliktelik” göz önüne alınarak caz müziğine yöneltiliyor.

“Caz İkonları” temalı sergi, 28 Kasım-22 Aralık 2013 tarihleri arasında, Pazar ve Pazartesi günleri dışında her gün 11.00 ile 18.00 saatleri arası Galeri FE’de izlenebilir:

Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. No:60/2 Çiftehavuzlar – Kadıköy

Tel: (0216) 368 03 78

sporvitrini

Hakkında Nihan Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...