Galeri ARK’ta “YÜRÜRKEN”…

Okan Dedeoğlu, ilk sergisi “YOLDA”dan sonra ikinci kişisel sergisi “YÜRÜRKEN” ile Galeri ARK’ta tekrar sanatseverlerle buluşuyor. 16 Ocak’ta açılacak sergi, 7 Şubat 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Dedeoğlu’nun resimleri; insanların umutsuzluğuna, dünyadaki savaşlara, sanat alanındaki ve gündelik hayattaki entellektüel katılığa bir protesto olarak algılanabilir. Sanatçı; sosyal, kültürel ve politik birikimlerini, anlık hazlarda farkındalık yaratarak, kaygıların ardındaki mizahı vurgulayarak ortaya koyuyor.

Dedeoğlu, okul sıralarında çevredeki hiçbir şeyin doğruluğuna inanmayan, aklın hiçbir değeri olmadığını savunan, kuralsızlık ilkesini temel edinen Dadaizm ve sanatta devrimsel bir gelgiti benimseyen, akıcılık ve değişimin oluşturduğu bir akım olan Fluxus felsefelerinin etkisi altında kalmış. Eserlerinde yaşamı sanata entegre ederken, belki de bu akımlardan gelen bir etkiyle sanatın sınırlayıcı kuramlarından ve estetik kaygılardan kendini uzak tutmuş, her olayın ardındaki gizli mizahı yakalayarak, karanlığı dayanılır kılma çabası göstermiş. Pentür ile karikatür desenlerini resimlerinde rahatlıkla birleştiren Okan Dedeoğlu, şaşırtıcı kompozisyonları ile sanat izleyicisine tuval üzerinde farklı açılardan ve mizah ile bakılabileceğini de gösteriyor.

Galeri ARK

Cemil Topuzlu Cad. Kaya Apt. No:49  Göztepe – İstanbul

Tel: (0216) 369 49 00  –  www.galeriark.com

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...