Galeri ARK

Galeri ARK’ta “Uzak-Yakın”

Galeri ARK

Galeri ARK, Mayıs ayına Selim Altan’ın kişisel sergisi ile başlıyor. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü mezunu olan Selim Altan, “Uzak-Yakın” başlıklı sergisi ile 7 Mayıs’ta sanatseverlerle buluşacak.

Selim Altan’ın resimlerinde, doğuya özgü kaligrafi ritmiyle benzeşen lirik bir duyarlılık ve bunu görsel boyutlarda birleştiren bir dinamizm görülür. Rastlantının şaşırtıcı karşılaşmaları, görülenle hayal edilenin eşzamanlı ifadesidir. Altan’ın resimlerinde çizgisel elemanlar ve geniş lekeler önceden tasarlanmamışlardır. Etki-tepki sürecinde yapıldığı gözlemlenen bazen silik, bazen de belirgin imgeler taşıyan lekeler, çok katmanlı bir anlam bütünlüğü sunarlar. Hep bir bitmemişlik izlenimi uyandıran bu imge kaynaklı lekesel düzenlenişler, aynı zamanda lirik bir soyutlamanın dışavurumu olarak da varlıklarını sürdürürler. Resimlerde bir yapıttan diğerine taşınan kavram, ressama ait izlerin resimsel gelişiminin organik ilişkisidir.

Selim Altan “Uzak-Yakın” sergisi, 7-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Galeri ARK’ta gezilebilir.

Galeri ARK

Cemil Topuzlu Cad. Kaya Apt. No:49 Göztepe – Kadıköy

Tel: (0216) 369 49 00  –  [email protected]

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Hülya Koçyiğit

Hülya Koçyiğit: Dila Hanım filmi içimde ukdedir!

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Hülya Koçyiğit, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşide sevenleriyle buluştu. Söyleşide akil insanlar sürecinde ...