Galeri ARK’ta “Kent ve Sessizlik”…

Galeri ARK, 21 Şubat – 22 Mart 2015 tarihleri arasında Maide Bulak’ın “Kent ve Sessizlik” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Nilgün Yüksel, onun eserleri için “Başka bir açıdan bakıldığında sanatçı, kendi yapıtını tersine çeviriyor. Malzemeyle oynadığı oyunu resmin dilinde sürdürüyor. Benzer kompozisyonlarda tezat görsel anlatımlar kullanarak, algının sınırlarını genişletiyor” ifadesini kullanıyor.

Maide Bulak, yeni çalışmalarında uzun yılların birikimini, resim sanatının sessiz ama çok söyleyen tavrıyla birleştirip, kendine özgü sade ve net tavrıyla ortaya koyuyor. Onun başlangıçta İstanbul’dan yola çıkıp, kent haritalarının plastik anlatımına evrilen çalışmaları, bu kez çıkış noktasını flulaştırarak sessiz, dingin bir anlatıma dönüşüyor. Keskin konturlar, parlak renklerle birleşip dinamizmden zarifçe sade bir anlatıma geçiyor.

Maide Bulak uzun zaman önce kentle başlayan yolculuğuna bu kez soyutun diliyle suskun bir karşılık veriyor. Kalabalıkların, sonsuz uyaranların ortasında tam da özlediğimiz gibi…

Galeri ARK
 
Cemil Topuzlu Cad. Kaya Apt. No:49 Göztepe – Kadıköy
Tel: (0216) 369 49 00  –  www.galeriark.com
sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yasemin Mori “Estrella” ile DasDas’ta!

Yasemin Mori heyecanla beklenen dördüncü stüdyo albümü “Estrella” ile 25 Mayıs’da DasDas’ta sevenleriyle buluşuyor. Sony Music etiketiyle çıkan ...