Fikirtepe’nin ilk dönüşüm projesi görücüye çıktı…

Fikirtepe bölgesinin ilk dönüşüm projesi, bu sabah görücüye çıktı. Bölgede ilk ruhsat alan markalardan biri olan Teknik Yapı’nın projesi büyük ilgi gördü. “Concord İstanbul” adı verilen proje, ünlü mimar Eren Yorulmazer imzasını taşıyor.

“BU BÖLGEYE ÇOK EMEK VERİLDİ…”

Teknik Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, yaptığı açıklamada “Bu bölgeye çok emek verildi. Ama bu emeği hak ettiğini düşünüyorum. Beni heyecanlandıran tarafı ise Kadıköylü olmam” dedi.

BAĞDAT CADDESİ KALİTESİNİ YANSITACAK…

Teknik Yapı Holding bünyesinde yer alan Et-inn adlı restaurantta düzenlenen bir basın toplantısı ile projenin ayrıntılarını açıklayan Nazmi Durbakayım; “Bu proje üzerinde hassasiyetle durduk. 3-4 yıldan beri uğraşıyoruz. Ortaya 40 yıllık tertemiz mazimizi koyduk. Projenin bir başka özelliği de Bağdat Caddesi kalitesini yansıtacak olmasıdır” dedi.

BANKALARLA ÖZEL ANLAŞMALAR YAPILDI…

Proje için bankalarla özel bir anlaşma yaptıklarını da açıklayan Durbakayım; “Concord İstanbul’daki rezidans dairelerde, 60 ay vadeye kadar kredi kullanarak almak isteyen müşterilere yüzde 0,90, 120 ay vadeye kadar kredi kullanmak isteyenlere ise yüzde 0,99 seviyesinde faiz oranı uygulanacak” açıklamasında bulundu.

YÜZDE 70’İ YEŞİL ALAN VE SOSYAL TESİSLERDEN OLUŞACAK…

Teknik Yapı, toplamda 1.175 rezidans daireden oluşan “Concord İstanbul” projesinin ilk etabını oluşturan 622 rezidansı satışa sunuyor. Home-office ve ticari birimleri barındıran söz konusu karma proje, Teknik Yapı’nın Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm kapsamındaki projelerinden ilki olacak.  Çarpık yapılaşma ve riskli binaların yerine yükselecek olan Concord İstanbul arazisinin yüzde 70’i yeşil alan ve sosyal tesislerden oluşacak.

EREN YORULMAZER İMZASI TAŞIYOR…

Concord İstanbul’un tasarımı, uluslararası ve ulusal birçok üst düzey projede imzası olan Eren Yorulmazer tarafından gerçekleştirildi. Basın toplantısı sırasında bir konuşma yapan Eren Yorulmazer; “Herşeyden önce böylesine kurumsal bir marka ile çalışyor olmaktan büyük mutluluk duydum. Bana güvendikleri için başta Sayın Nazmi Durbakayım olmak üzere tüm aileye teşekkür ederim” dedi.

Bölgenin ekonomik büyüklüğünün 30 Milyar TL dolaylarında olduğuna değinen Nazmi Durbakayım; “Bu ve bunun gibi projelerin, 2014 ve sonrasında Türk ekonomisine sağlayacağı katkıları göz ardı etmemek gerekir” dedi…

04 Mart Salı günü Et-inn Restaurant’ta düzenlenen basın toplantsını dev bir basın ordusu izledi. 100’den fazla gazetecinin katıldığı toplantıda, proje ve detayları ile ilgili sorulara Nazmi Durbakayım, Umut Durbakayım ve Eren Yorulmazer birlikte cervap verdiler…

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...