Fikirtepe’de temeller atıldı, ilk kazma vuruldu…

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm düğümünün çözülmesi ve beraberinde inşaat firmalarının ruhsatlarını almaya başlamasının ardından, temel atma ve yıkım töreni için butonlara basıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş; Ak Parti Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Av. Hurşit Yıldırım, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, ANKA GYM Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel, VARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, birçok müteahhit firma temsilcisi ve vatandaşlarla birlikte Kadıköy Kent Meydanı & Tarihi Salı Pazarı’nda coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

FİKİRTEPELİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR…

Fikirtepelilerin yoğun katılım gösterdiği Yıkım ve Temel Atma Töreni’nde renkli görüntüler yaşandı. Ellerinde döviz ve pankartlarla sürecin sonuçlandırılmasına teşekkür eden Fikirtepe sakinleri; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Ak Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Hurşit Yıldırım ile istişarelerde bulundu.

ŞAADET TEMEL VE ÖMER FARUK BARATA’IN MUTLULUĞU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ…

Fikirtepe’de ilk kentsel dönüşüm ruhsatı alan ANKA GYM’nin Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel ve ilk kentsel dönüşüm yıkımını gerçekleştiren VARTAŞ YAPI’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, törende büyük mutluluk yaşadı. Barat ve Temel’in birbirini sevinçle karşıladığı anlar, Kadıköy Life objektiflerine yansıdı.

GÜLLÜCE: “FİKİRTEPELİNİN MAYASINI BİLİRİM…”

Bakan Güllüce; “Ben de Fikirtepeli sayılırım. İçinizden biriyim, sokaklarını bilirim Fikirtepe’nin… Biz, Ümraniye’de çöp dağları oluştuğunda, çöp patlamasından 38 kişinin öldüğü dönemleri biliriz. Göztepe ışıklarından aşağı doğru her gün kazalar olurdu. Çünkü, İstanbul’da göz gözü görmezdi hava kirliliğinden… Nereden nereye? Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı, suları kaynatıp da için derdi. Su mu vardı vatandaş kaynatsın? Biz, onların hayal edemeyeceklerini yaptık, sizin gücünüzle” diyerek Fikirtepelilere seslendi.

TOPBAŞ: “AK PARTİ BİR KERE GELSE, KADIKÖY BİR DAHA BIRAKMAZ…”

Kadıköy’e 1 Katrilyon 709 Trilyon TL civarında yatırım yaptıklarını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; Kadıköy Meydanı Projesi, Havaray ve benzeri birçok çalışmalar ile ilçenin çehresini değiştireceklerini ifade etti. Topbaş; “Artık Kadıköy’de ezber bozulsun. Kartal’da yapacağımız dönüşümde ‘Evlerinizi yıkacaklar’ diyerek halkı kandırdılar. Tapu vereceklerini söylediler, seçimi kaybettik. 2005 yılında Fikirtepe’de planlarımızı yaptık ve artık işte geldiğimiz nokta… Hayırlı olsun… Hem de Fikirtepe’yi rezerv alanı ilan ettik” şeklinde konuştu.

HASANPAŞA GAZHANE, KÜLTÜR MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR…

“Kadıköy’de Havaray, altyapı ve her alanda çalışmalarımız sürecek. Hasanpaşa’daki Gazhane’nin ihalesini yaptık. Müteahhit firmaya yer tahsisi yapıyoruz. 400 gün içerisinde kültür ve sanat merkezine dönüşecek. Bölge için önemli bir çalışma olacak” diyen Topbaş, bölge halkını güzel günlerin beklediğine işaret etti.

HURŞİT YILDIRIM: “TEŞEKKÜR EDİYORUZ…”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne süreci başarıyla noktaladıkları için Fikirtepe halkı adına teşekkür ettiğini ifade eden Yıldırım, Kadıköy’ün marka değerinin her geçen gün arttığını belirtti. Tören, renkli görüntülerle son buldu. Törenin ayrıntıları, Kadıköy Life Dergisi’nin Mart & Nisan 2014 sayısında yer alacak…sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...