Fikirtepe’de çalışmalar başladı!..

Uzun süredir kentsel dönüşüm sürecindeki belirsizlik nedeniyle sessizliğe bürünen Fikirtepe’de, iş makineleri kontak çevirdi. ANKA Yapı, zemin kazığı çalışmalarını ve hafriyat tahliyelerini başlattı. Fikirtepelilerin umutsuz bekleyişi umuda dönüştü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Afet ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne ilk yapı ruhsat müracatında bulunan ANKA Yapı, müracaatının ardından hafriyat izni almak için de başvuru yapan ilk firma olarak kayıtlara geçmişti.

KALDIĞI YERDEN DEVAM…

Başvuruların ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İl Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin talepleri doğrultusunda hafriyat kamyonlarının yıkama havuzları tamamlandı. Kadıköy Belediyesi’nden hafriyat taşıma izinlerinin de alınması ile birlikte bir süredir ara verilen çalışmalar yeniden başladı.

ÖNGÖRÜLEN TARİHTE BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR…

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm bir süre aksamasına rağmen ANKA Yapı yetkilileri, gece-gündüz sürdürülen hafriyat çalışmaları ile inşaatların hedeflenen süre içerisinde teslim edileceğini açıkladı. Gözler, ANKA Yapı’nın ardından diğer inşaat firmalarının kentsel dönüşüm sürecindeki çalışmalarına çevrildi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...