Fikirtepe’de bayram havası esiyor…

Kentsel dönüşümün sembolü Fikirtepe’de aylardır devam eden belirsizlik ve kaos, yerini şenliklere bıraktı. Fikirtepe sakinleri, ruhsat dağıtımının başlaması ile birlikte FİDEM Derneği önünde “Ankara’nın Bağları” şarkısıyla coşku dolu dakikalar yaşadı.

Kentsel dönüşüm projesi ile birlikte inşaat firmalarıyla anlaşan Fikirtepelilerin bir kısmı çeşitli semtlere taşınmış, binlerce aile ise evlerinin yıkılma süreci için beklemeye başlamıştı. İnşaat firmaları ve vatandaşlar, tüm geleceğini kazmaların vurulacağı ilk güne endekslerken; çalışmaların bir türlü başlamaması ve ruhsatların verilmemesi beraberinde büyük problemleri de getirmişti.

Önceki gün ilk ruhsat, Fikirtepe’de dosyalarını ilgili makamlara ilk teslim eden bir firmaya verildi. Bunun ardından gerekli kriterleri yerine getiren onlarca firma, önümüzdeki günlerde ruhsatlarına kavuşacak.

STRES ATTILAR…

Aylardır kaos ve belirsizlik ile boğuşan Fikirtepe sakinleri; Fikirtepe, Dumlupınar, Eğitim ve Merdivenköy Mahalleleri Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (FİDEM) önünde çözüm sevinci ile birlikte doyasıya eğlendi. Basın açıklamasında, sürecin çözüm ile noktalanması nedeniyle teşekkür edildi. Fikirtepe sokakları, “Ankara’nın Bağları” şarkısıyla yankılandı.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...