Fenerbahçe yeniden doğuyor…

Kadıköy’ün prestij semti Fenerbahçe’de Kadıköy Belediyesi tarafından yürütülen yeniden yapılandırma çalışmaları, önemli ölçüde tamamlandı. Tarihi ağaçların ve Marina’nın eşsiz güzelliği ile birlikte yenilenen köprü ve Fenerbahçe sokakları, daha modern bir görünüme kavuştu.

Semtin dokusunu bozmamaya özen gösterilen çalışmaların önümüzdeki haftalarda sona ermesi bekleniyor. Kaldırımları ve yürüme alanları yeniden düzenlenen Fenerbahçe’de, vatandaşların toplu kullanım alanları da artırıldı.

KÖPRÜ DAHA GÜVENLİ…

1985 yılında yapılan ve günümüzde bir hayli yıpranan Fenerbahçe Köprüsü yenilendi. Yeni köprü, Kadıköylülerin beğenisini kazandı. Köprü montajının hızla gerçekleşmesi nedeniyle trafik ulaşımında önemli bir aksama yaşanmadı.

YENİ KALDIRIMLAR ÖNEMLİ ÖLÇÜDE HAZIR…

Marina ve çevresindeki restaurant ve eğlence merkezlerinin yıpranan kaldırımlarının büyük bir kısmı yenilendi. Semtin belirli kesimlerinde ise çalışmalar devam ediyor.

TARİHİ AĞAÇLAR FENERBAHÇE’Yİ SÜSLÜYOR…

Fenerbahçe’nin dokusu ile özdeşleşen tarihi çınarlar, 100 yılı aşkın süredir bölgenin akciğerleri oldu. Çınarların yıllara meydan okuyan dayanıklılığı, Fenerbahçe’nin de sembolü haline dönüştü.

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ata

Maltepe, ATA’sını saygı zinciriyle andı

Maltepe Belediyesi, Atatürk’ün ölümünün 79. yılında 25 dalgıcın katıldığı “Ata’ya Saygı Dalışı” etkinliğine ev sahipliği yaptı. Uzun yıllardır ...