Fenerbahçe taraftarlarına önemli duyuru…

Fenerbahçe Kulübü, yarınki Lokomotiv Moskova karşılaşmasının UEFA tarafından “Yüksek Riskli Maç” kategorisine alındığına, yaşanabilecek en ufak bir disiplin ve güvenlik ihlalinin Avrupa’dan men edilme tehlikesi oluşturabileceğine vurgu yaptı. “Taraftarlarımıza Önemli Bilgilendirme” başlığıyla yayınlanan mesaj şu şekilde:

Takımımızın 16 Şubat 2016 Salı günü oynayacağı, UEFA Avrupa Ligi Son 32 turu ilk maçı olan ve “Seyirci Davranışları” ile ilgili olarak UEFA’dan geçerli not almamız gereken Lokomotiv Moskova karşılaşması, UEFA tarafından “Yüksek Riskli Maç” kategorisine alınmış olup, ayrıca maç için atanan UEFA Delegesi’ne eş olarak UEFA Güvenlik Temsilcisi bu maç için atanmıştır.

Bilindiği üzere 2012-2013 sezonunda oynadığımız UEFA maçlarında evimizde ve deplasmanda yaşanan önemli disiplin ve güvenlik ihlalleri sebebiyle kulübümüz çok ciddi yaptırımlara ve para cezalarına maruz kalmış, kulübümüzle ilgili yaşanan bu olaylar nedeniyle UEFA müsabakalarından ihraç kararı verilmiş ve kulübümüzün cezası, benzer olayların bir daha yaşanmaması koşuluyla ertelenmiştir.

Fenerbahçe–Lokomotiv Moskova karşılaşmasında yaşanabilecek en ufak bir disiplin ve güvenlik ihlali, takımımızın emin adımlarla yürüyeceğine inandığımız Avrupa yolunda geri dönülemez bir yaptırıma sebep olacak, takımımız Avrupa’dan men edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu nedenle, bu önemli sınavda değerli katkılarınızı bekliyoruz. Lokomotiv Moskova karşılaşması sırasında güvenlik, disiplin ve müsabaka kurallarına dikkatle uyulması, herhangi bir siyasi slogan atılmaması ya da tezahürat yapılmaması, bu kurallara aykırı eylemlerde bulunabileceklere engel olunması ve gerektiğinde ilgili güvenlik birimlerine bilgi verilmesi, takımımıza 90 dakika vereceğiniz eşsiz desteğin yanında hayati bir önem taşımaktadır. Fenerbahçe’miz, bu önemli Avrupa müsabakasında ev sahipliğini bizlere yakışır şekilde sergilemelidir.

Sizlerden her maçta olduğu gibi bu maçta da beklentimiz:

* 90 dakika boyunca bitmez tükenmez bir destekle takımımızın arkasında olunması,

* Merdiven boşluklarında oturulmaması,

* Maç öncesi, maç sırasında ve maç sonrasında sahaya girilmemesi,

* Hiçbir şekilde siyasi içerik barındıran ya da siyasi içerik çağrıştıran slogan atılmaması; pankart, flama ve benzeri gibi objelerin stada getirilmemesi,

* Sahaya kesinlikle yabancı madde atılmamasının sağlanması,

* Maytap, meşale ve bu tür yanıcı ve yaralayıcı maddelerin kesinlikle kullanılmaması, kullananların engellenmesi ve bu konuda direniş gösterenlerin ivedilikle güvenlik birimlerine bildirilmesi,

* Yerel güvenlik birimleri ve stadyum yetkilileriyle koordineli hareket edilmesi,

* Rakip takım taraftarlarının olası provokasyonuna karşı sakin kalarak sadece ve sadece Fenerbahçe’mize destek olmanızdır.

Ayrıca, yüksek riskli maç kategorisinde değerlendirilen ve UEFA Delegesi’ne eş olarak UEFA Güvenlik Temsilcisi atanan maç için biletsiz taraftarların stat etrafında bulunan kontrol noktalarına ve stat içerisine kesinlikle alınmayacağını belirtir, konu ile ilgili taraftarlarımızın hassasiyet göstermelerini ve yalnızca takımımıza destek olmalarını tekrar ve tekrar önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sultanbeyli Belediyesi’ne 3 altın madalya

Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde müsabakalara hazırlanan sporcular, turnuvalardaki başarılarıyla göz dolduruyor. Çanakkale’de devam eden Profesyonel Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda ...