Fenerbahçe Burnu’nun emektar köprüsü veda ediyor!

Kadıköy Fener Kalamış Caddesi’nde bulunan ve Fenerbahçe Parkı ile Fenerbahçe Burnu’na geçiş sağlayan Çelik Köprü veda ediyor.

Kadıköy Belediyesi, 1985 yılında hizmete giren, ancak aşırı korozyona uğradığı için çürüyen 28 yaşındaki köprüyü kaldırıyor. 7 Kasım Perşembe sabahı kaldırılacak olan köprünün taşıyıcı kolon ve iskeleti elden geçirilecek ve üzerine yeni imal edilen çelik köprü  nakledilecek.

28 YILDIR ARALIKSIZ HİZMET VERİYORDU…

Köprünün 28 yıldır aralıksız hizmet verdiğini, ancak çelik olduğu için artık taşıyıcı kirişlerinde çürümeler ve oynamalar tespit edildiğini kaydeden Kadıköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Murat Arslan, 7 Kasım 2013 Perşembe sabahı köprünün kaldırılacağını, yeni köprünün nakil çalışmalarının başlayacağını söyledi.

YENİ KÖPRÜ 30 KASIM’DA TRAFİĞE AÇILACAK…

Çalışmalar süresince Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Burnu’na araç ve yaya trafiğinin Fenerbahçe Marinası’ndaki servis yolundan yapılacağını kaydeden Arslan, tüm çalışmaların 30 Kasım’da bitirileceğini ve yeni köprünün 30 Kasım’da trafiğe açılacağını söyledi.

 

            

 

 

 

 

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çevreci çocuklardan okullarına ödül

Çekmeköy Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Atık Pil Toplama Yarışması’nın 2016-2017 eğitim ve öğretim yılındaki kazanan okullarına ödülleri teslim ...