Evora İstanbul’da ikinci etap başlıyor…

2

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile birlikte Teknik Yapı’nın Tuzla’da gerçekleştirdiği “Evora İstanbul”, Marmara Denizi ile buluşuyor. Evora İstanbul’un ikinci etabını oluşturan Evora İstanbul Marmara’da yer alan 863 daire, 90 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Satışa çıkacak dairelerin tümünün Marmara Denizi manzarasına sahip olduğu bilgisini paylaşan Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, söz konusu dairelerdeki şerefiye değerlerinin de alıcılara ekstra bir avantaj sağlayacağını vurguladı.

Marmara Denizi manzaralı olan daireler; stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipi şeklinde olacak ve teslimi yaklaşık 30 ay sonra, yani Haziran 2014 tarihinde gerçekleşecek. Satışa çıkarılan bölümde ayrıca bir tıp merkezi ve 23 adet ticari birim de yer alıyor.

Marmara cepheli dairelere talep, ikinci etap satışını öne çekti…

Evora İstanbul’un Ekim ayında satışa sunulan 1.509 dairelik ilk etabının beklentilerin üzerinde bir ilgi gördüğünü açıklayan Nazmi Durbakayım, satış ofisine gelen misafirlerin deniz cephesi olan dairelere de yoğun talep gösterdiğini belirtti. Misafirlerin önemli bir kısmının direkt Marmara’ya bakan daire talep ettiğini kaydeden Durbakayım; “EVORA İSTANBUL Marmara’yı, 2012’nin ilk günlerinde satışa sunulacak şekilde hazırlamıştık. Ancak ilk etap için gelen misafirlerimizden her üç kişiden biri deniz manzarası istediği için, ikinci etabı ilk etapta yer alan daire satışları yüzde yüz tamamlanmadan yaklaşık bir ay önce satışa sunduk” açıklamasında bulundu.

4

Yaşam merkezi ve doğa iç içe…

Satışa çıkacak olan ve EVORA İSTANBUL Marmara’da yer alan 14 blokta, toplam 863 daire yer alıyor. Büyük çoğunluğu 3+1 tipinde dairelerden oluşan bloklarda ayrıca stüdyo, 1+1, 2+1 ve 4+1 tipi daireler bulunuyor. Ticari birimlerin proje içindeki yollara bakacak şekilde konumlandırıldığı EVORA İSTANBUL Marmara’da; 4 adet açık yüzme havuzu, 2 adet çocuk parkı ve kafeterya gibi büyük hacimli sosyal tesislerle birlikte hamam, sauna, okuma&satranç odası, çocuk oyun odası, bilardo salonu, TV odası, toplantı odası gibi kapalı alanlarda projelendirilen sosyal tesisler yer alıyor. Yine sadece EVORA İSTANBUL Marmara’ya ait 760 adedi kapalı, 278 adedi açık olmak üzere, toplam 1.038 adet otopark alanı da yapılıyor.

Yükselen kredi faiz oranları, Avrupa’daki ekonomik krizin Türk ekonomisi üzerindeki baskıları ve konut sektöründeki rekabete rağmen, ilk etaptaki ekonomik fiyat politikası EVORA İSTANBUL Marmara’da da devam edecek. Bu kapsamda, metrekare birim fiyatı 1.731 liradan başlayan EVORA İSTANBUL Marmara’da; stüdyo daireler 90 bin TL, 1+1 daireler 107.100 TL, 2+1 daireler 169.600 TL, 3+1 daireler 237.200 TL ve 4+1 daireler 327.900 TL’den başlayacak.

TEKNİK YAPI’dan finansman desteği…

EVORA İSTANBUL Marmara’daki daireler yüzde 7 peşinat avantajı ve uygun ödeme koşullarıyla satışa çıkarıldı. Mortgage kredilerine bağlı olarak, banka kredisi kullanmak isteyenlerin ödemek zorunda olduğu yüzde 25 peşinat için TEKNİK YAPI HOLDİNG tarafından finansman desteği sağlanıyor. Bu kapsamda, yüzde 7 peşinat ödeyerek daire almak isteyenlerin, bakiye yüzde 18’lik oranı 12,18 ve 24 ay olmak üzere üç eşit ay şeklinde vadelendiriliyor. Daire bedelinin kalan yüzde 75’i için ise banka kredisi kullandırılıyor.

1

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Dünya Değişim Akademisi

Dünya Değişim Akademisi, 74. merkezini Tuzla’da açtı

Dünya Değişim Akademisi, 74. merkezini İstanbul Tuzla’da açtı. “Kendini değiştir, dünyan değişsin” sloganı ile Türkiye’den dünyaya açılan kurumun ...