Ethel Mulinas’ın “Yolculuğu” görücüye çıkıyor

Hayatı boyunca kilo problemi yaşayan Ethel Mulinas’ın mide ameliyatına karar vermesiyle hayatındaki mucizevi değişimi anlattığı gerçek bir hikaye “Yolculuğum”, 29 Kasım Salı günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gösterime giriyor.

Mulinas, tek işilik oyununda kilo metaforundan yola çıkarak sevgiden, başarıdan, umuttan, umutsuzluktan, korkudan, endişeden, tüm zıtlarıyla bizi var eden duygulardan bahsediyor. “Benim mucizem, karar verdiğim andı. Bu yolculukta şunu unutmayalım; ruhun kilosu, cinsiyeti, yaşı yok” diyor Ethel Mulinas ve ekliyor: “Bir yolculuk yaşayacağız birlikte. Dans ederken ruhla dans edeceğiz. Yaşamayı seveceğiz, kendimizi seveceğiz. Yeniden doğacağız bir anlamda.”

KAHKAHA ATTIRIRKEN GÖZLERİ ISLATABİLEN BİR YOLCULUK HİKAYESİ…

Murat İpek’in oyunlaştırdığı, Çiçek Dilligil’in yönettiği “Yolculuğum” ekibi de ilginç bir şekilde Mulinas gibi tüp mide ameliyatı olup, tam 140  kilo vermiş. Kahkaha attırırken gözleri ıslatabilen, müzikleri ve duygusuyla bir yolculuk hikayesi olan “Yolculuğum”, 29 Kasım’dan itibaren CKM’de izlenebilir.

Ethel Mulinas

Hayatı boyunca kilo problemi yaşayan Ethel Mulinas’ın mide ameliyatına karar vermesiyle hayatındaki mucizevi değişimi anlattığı gerçek bir hikaye “Yolculuğum”, 29 Kasım Salı günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gösterime giriyor…

Hakkında Ceyhun Diribaş

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeldeğirmeni Sanat

Yeldeğirmeni Sanat’ta arp dinletisi

Yeldeğirmeni Sanat, birbirinden değerli genç yetenekleri ağırlamaya ve Kadıköylülerin kulaklarının pasını silmeye devam ediyor. Son olarak başarılı arp sanatçılarımızdan Zeynep Öykü’nün solo dinletisine ev sahipliği ...