Eski kitaplar çöp yerine ışık oluyor

Okunmuş eski kitapların eğitime kazandırılması çalışmaları, bütün Türkiye’de devam ediyor. Gönüllülük bilinci ve sivil toplum hizmeti anlamındaki bu çalışmaların son derece değerli ve önemli olduğu, uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Apartman görevlilerinden okul yöneticilerine, belediye çalışanlarından muhtarlar ve kaymakamlara kadar içinde sorumluluk bilinci taşıyanlar, kitapların ortaya çıkış amacının yerine gelmesi adına büyük çaba harcıyor.

ERENKÖY MUHTARI NECLA ALPÜSTÜN…

Bu konuda son derece duyarlı isimlerden biri de Erenköy Mahallesi’nin başarılı Muhtarı Necla Alpüstün. Mahalle sakinlerine yaptığı duyuru sonrası muhtarlık binasında toplanan kitapları ilgili yerlere ulaştıran Alpüstün’e, bunun için gerekli aracı ise yine bölgenin hayırseverliği ile bilinen isimlerinden Recai Tanıtkan sağladı. Kendi aracını tahsis eden Tanıtkan, toplanan kitapların Remzi Bayraktar Lisesi’ne taşınma ve teslim işlemlerine de yardım etti. Kendisine ve Muhtarımız Necla Alpüstün’e değerler adına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

eski-kitaplar-cop-yerine-isik-oluyor-2

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Dört Mevsim Büyükada

CKM’de “Dört Mevsim Büyükada” fotoğraf sergisi

İFSAK’ın 211. Dönem Proje Grubu tarafından düzenlenen “Dört Mevsim Büyükada” fotoğraf sergisi, 25 Kasım’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) ...