Erzurumlular Pendik’te buluştu…

1

Pendik’te buluşan Erzurum Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Erzurumlu hemşehrilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Geceye; İstanbul Milletvekilleri, bürokratlar, İBB temsilcileri ile birlikte çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş adamları katıldı. Sunuculuğunu Fatih Mühürdar ve Metin Taş’ın üstlendiği gecede, Erzurum türküleri ve folklor oyunları eşliğinde Erzurumlular unutulmaz bir gece yaşadılar.

Erzurum Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bünyamin Özbek’in evsahipliğinde gerçekleşen geceye, dernek yönetim kurulu üyeleri Temel Kulaçoğlu, Hamza Bostancı, Nemci Rende, Yıldırım Can, Ali Çelik, Medeni Polat, Tuncay Aras, Orhan Balcı, Yıldırım Aydın, Murat Gencol, Ömer Akın, Sevilay Can, Aysun Gemalmaz, İrfan Mazlum, Selçuk Sulak, Münip Çakal, Hasan Aydın, Burak Kapılı, Muhammet Şimşek, Adem Gümüş, Ramazan Durmaz, Ali Özçelik, Kubilay Ertan, Sebahattin Turan, Turhan Demir, Osman Balcı, Şükrü Bostancı, Necdet Onuş, Fikri Bayır ve Metin Taş katıldılar.

2

Geceye katılan protokol ise şu isimlerden oluştu: İstanbul Milletvekili Çevre Komisyon Başkanı Erol Kaya,  İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Conkar, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, 22. Dönem Erzurum Milletvekili İBB Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve eşi, İston Genel Müdürü Ahmet Ağırman, Kiptaş Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Genç, gazeteci-yazar Fikri Akyüz, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Selvitopi, Özel Yetkili Savcı Adnan Çimen, Pendikspor ve Pesiad Başkanı Ahmet Cin, iş adamı Hüsamettin Elçi, Pendik İşkur Şube Müdürü Tuncay Özdemir, Pendik Halk Eğitim Müdürü Binvar Kurbanoğlu, Kadıköy Erzurum Vakıf Başkanı Hadi Atalar, Beyoğlu Erzurum Vakıf Başkanı Aydın Ayyıldız, Maltepe Erzurum Vakıf Başkanı Süha Dengizeg, Kartal Erzurum Vakıf Başkanı İlhami Özer, Kocaeli Erzurum Dernek Başkanı Zafer Yıldırım, İstanbul Dernekler Federasyon Başkanı Murat Taşlıçay, sanatçı Fehim İbrahimhakkıoğlu…

Gecede Erzurumlu ressam Aysun Gemalmaz’ın tel kırma tarzı ile yaptığı eserleri de dikkat çekti. Dadaş kültürünü tanıtmayı hedefleyen derneğin ilk olarak düzenlediği organizasyon, Erzurumlulardan büyük ilgi gördü.

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik

Pendik Çarşı’ya üç katlı otopark

Pendik Çarşı’nın otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla Mostar Viyadüğü yanına inşa edilen 462 araç kapasiteli katlı otopark tamamlandı. Pendik ...