Ermeni Soykımı yalanı Kadıköy’den çökertiliyor!..

Türkiye, Strazburg’taki tarihi duruşmaya kilitlendi. Caddebostan Kültür Merkezi’nde Hulki Cevizoğlu’nun yönettiği Gündem Özel Programı’na Abdüllatif Şener, Doğu Perinçek, Girgül Ayman Güler, Süheyl Batum ve Tayfun İçli konuk oldu. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, beraberindeki 200 kişi ile birlikte AİHM’de yarın görülecek dava için yola çıktı.

Ulusal Kanal’ın canlı yayın olarak verdiği buluşmada Kadıköylüler salonu hınca hınç doldururken sözde Ermeni soykırımı iddialarına sert tepki vardı.

İNSAN HAKLARINA AYKIRI!..

Duruşma, Türkiye ve dünyadaki Ermeni diasporası açısından büyük önem taşıyor. Doğu Perinçek temyizi de kazanırsa, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” demek yasada suç olmaktan çıkarılacak ve Türkiye büyük bir zafer elde edecek. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, uzun yıllardır kendi maddelerine de ters düşen uygulamalar ile dikkat çekiyordu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Bezgin Bekir

Bezgin Bekir heykeli Kadıköy’de

Kadıköy Belediyesi, karikatürist Tuncay Akgün tarafından yaratılmış bir çizgi karakter olan Bezgin Bekir’in heykelini yaptırarak, Karikatür Evi’nin bahçesine yerleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda Kadıköy Belediyesi ...