Erenköy Rotary

Erenköy Rotary Kulübü’nden örnek proje

Erenköy Rotary

Anadolu Yakası’nın etkin sivil toplum örgütlerinden Erenköy Rotary Kulübü, örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Odiyoloji Bölümü işbirliğiyle hayata geçirilen “Duyma Özürlü Okul Öncesi Çocukların Rehabilitasyonu” projesi kapsamında, 39 duyma özürlü çocuğun duyar hale gelmesi sağlandı.

Büyük ölçüde Rotary International ve yabancı ülke Rotary kulüplerinden sağlanan maddi kaynaklarla gerçekleştirilen projede, okul öncesi yaştaki anadan doğma duyma özürlü 39 çocuğa Odiyoloji ünitesince tespit edilmiş en uygun işitme cihazı sağlandı. Çocuklar ve ailelerine ayrıca, aynı ünite tarafından uzun süreli duyma eğitimi ve servis verildi. Bu eğitim sonrası tüm çocuklar, en güzel şekilde duyar ve anlar hale geldi.

YÜZLERİNDEKİ TEBESSÜM HER ŞEYE DEĞER…

Erenköy Rotary Kulübü yönetimi ve üyeleri, çocuklar ve ailelerinin yüzlerindeki tebessümün her şeye değer olduğunu ifade ederek, sosyal sorumluluk projelerine önümüzdeki süreçte devam edeceklerini belirtti.

Erenköy Rotary

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler ...