Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı Belediye Engelliler Merkezi, engellilerin ulaşımlarını sağlayan Engelsiz Taksi ile ulaşım hizmeti vermeye devam ediyor.

Engelsiz taksi ile denize gittiler…

Çekmeköy Belediyesi, ulaşım zorluğu nedeniyle denize gidemediklerini belirten engelli gençleri, aileleri ile birlikte Şile’ye götürdü.

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı Belediye Engelliler Merkezi, engellilerin ulaşımlarını sağlayan Engelsiz Taksi ile ulaşım hizmeti vermeye devam ediyor. İlçede yaşayan iki gencin denize gitme taleplerini değerlendiren Belediye Engelliler Merkezi (BEM), gençleri aileleri ile birlikte Şile sahiline götürdü.  Engelsiz Taksi ile ulaşımı sağlanan gençler, gün boyunca güneşin ve denizin tadını çıkardılar. Belediye ekiplerinin gözetiminde gerçekleşen günübirlik gezide, engelli gençler kadar aileleri de güzel bir gün geçirdi.

“ENGELSİZ TAKSİ SADECE HASTANE ULAŞIMI İÇİN DEĞİL…”

 Her fırsatta Engelsiz Taksi hizmetinin sadece hastane ulaşımı için olmadığını dile getiren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,  “Evinde engelli bireyi bulunan aileler içinde sosyal hayata katılım noktasında sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Bu ailelerimize her konuda destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı Belediye Engelliler Merkezi, engellilerin ulaşımlarını sağlayan Engelsiz Taksi ile ulaşım hizmeti vermeye devam ediyor…

sporvitrini

Hakkında Emine Koluuzun

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...