“Engelsiz Park” hizmete girdi…

Çekmeköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından engelliler için özel olarak planlanarak yapılan park; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Müftüsü Muhammed Suiçmez ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla hizmete açıldı.

14 bin 525 m2’lik alan üzerinde yapılan “Engelsiz Park”, engellilerin etkin kullanımı için özel olarak tasarlandı. Tekerlekli sandalye kullanımı düşünülerek hiç basamak yapılmayan parkın içinde kafetarya, tenis kortları, basket sahası, futbol sahası, yeraltı deposu, süs havuzu, oyun alanları, fitness alanları, koşu parkurları ve oturma alanları bulunuyor. Parkta, bel ve sırt için destekli emniyet kemerleri bulunan salıncaklar ve görme engelliler için sarı şerit uygulamalı yürütüş parkuru da yer alıyor.

“YENİ DÖNEME ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK GİRDİK…”

Açılış töreninde vatandaşlara seslenen Başkan Poyraz; “Geçen dönem verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğu ve gururuyla yeni döneme anlımız ak, başımız dik girdik. Bu park, engelli kardeşlerimizin sosyalleşmesi açısından son derece önemli… Parkımız, 14 bin metrekare üzerine kuruldu ve içerisinde engelli kardeşlerimiz için tasarlanan üç kuleli oyun grubu, down sendromlu kardeşlerimiz için özel salıncaklar, 4 tenis kortu,1 basket 1 de futbol sahası mevcut. Rabbim hayırlı uğurlu etsin” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...