engelli minikler

Engelli minikler doyasıya eğlendi

“Kartal’a engel yok” sözünü belediyeciliğin temel felsefesi haline getiren Başkan Altınok Öz’ün öncülüğündeki Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü; engelli vatandaşların topluma kazandırılması, kaliteli zaman geçirmeleri ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla engelli minikler ve ailelerini Büyükada Sosyal Tesisleri’ne götürdü. Gün boyu güneşin ve denizin tadını çıkaran 30 engelli miniğin mutluluğu gözlerinden okundu.

Kartal Belediyesi, örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelliler Koordinasyon Birimi tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında, Özel Yeni Tomurcuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi engelli öğrencileri Büyükada Sosyal Tesisleri’ne götürüldü. Organizasyonda Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir ile Engelliler Koordinatör Yardımcısı Ayhan Altan, engelli minikleri mutlu gününde yalnız bırakmadı. Engelli minikler, günün erken saatlerinde Büyükada Sosyal Tesisleri’ne gelerek denize girdi. Aynı zamanda kumaş boyama yapan miniklerin mutluluğu yüzünden okundu.

engelli minikler

ENGELLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ ÇOK MUTLU…

Engelliler Koordinatör Yardımcısı Ayhan Altan, yaptığı konuşmada projenin önemine dikkat çekti. Altan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün engelli vatandaşlara verdiği önemi vurgulayarak; “Yaklaşık 30 engelli miniği ve ailesini buraya getirdik. Kumaş boyama yaptırdık ve denize girdiler. Engelli çocuklarımız ve aileleri çok mutlu. Biz zaten sürekli bu projeyi yapıyoruz. Çocuklarımız burada sosyalleşiyor. Bu anlamda çok yararlı bir proje” ifadelerini kullandı.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti’nden “Yılın Anneleri” ödül töreni

1918 yılında Hayriye Melek Hunç başkanlığında, dönemin kültürünü özümsemiş beş Çerkes kadını tarafından İstanbul’da kurulan Çerkes Kadınları Teavün ...