Engelli kediyi operasyonla ölümden kurtardılar!..

Kadıköy’de sokak canlılarına verilen değer, itfaiye ekiplerinin dişini tırnağına taktığı kedi kurtarma operasyonu ile bir kez daha gözler önüne serildi. Kadıköy Life’ın anı anına görüntülediği operasyonda çatı katındaki engelli, aç ve susuz sokak kedisi; zarar görmemesi için bir saate yakın süren titiz çalışmayla dördüncü kattan aşağı indirildi.

Osmanağa Mahallesi Vişne Sokak üzerinde bir apartmanın çatı katında mahsur kalan ve sokakta yaşaması nedeniyle insanlardan kaçtığı belirtilen kedi, yardımsever vatandaş tarafından itfaiye ekiplerine bildirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadıköy İtfaiyesi Bölge Grup Amirliği’ne bağlı ekipler, sokağı kapatıp kurtarma çalışması başlattı.

AŞIRI KORKMUŞ VE ÇARESİZ HALDE BULUNDU…

Çatıdan çatıya atladıktan sonra mahsur kalan kediye müdahale kolay olmadı. Aşırı korkması ve insanlara mesafeli durması nedeniyle itfaiye ekipleri zorlu anlar yaşadı. Diğer yandan, kedinin korkması nedeniyle kötü bir sonuç yaşanmaması için titizlikle hareket eden kurtarma ekibi çalışanları sonuç aldı. Sokak kedisi, file ile yakalanarak itfaiye merdiveninden aşağı indirildi.

KORKU DOLU GÖZLERLE ÇEVREYİ İZLEDİ…

Onlarca metre yükseklikten indirilen engelli sokak kedisi, fileden aşağı korku dolu gözlerle baktı. İtfaiye ekipleri, kaçarak kendine ve çevreye zarar vermemesi için kediyi taşıma çantasına koyarak Kadıköy Belediyesi Hayvan Barınağı ekiplerine teslim etti. Kurtarma operasyonu sonunda hayvansever vatandaş ve çevre sakinleri rahat bir nefes aldı.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...