Enerji tasarrufu yap, hediyeyi kap!

Pendikli hanımlar, “Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması” projesiyle artık evlerinde tasarruf dönemini başlatıyor. Proje kapsamında eğitimlere katılan hanımlara çeşitli hediyeler dağıtılacak. Ayrıca enerji tasarrufu yarışmasında ilk üçe girenler de buzdolabı kazanacak.

“Evsel Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması: Pendik Örneği” projesi kapsamında tasarruf bilinci oluşturmak üzere seminerler düzenlenmeye başlandı.  Kaynarca İSMEK’te gerçekleşen ilk seminere hanımların ilgisi yoğun oldu. Enerji tüketiminin azaltılmasından yenilenebilir enerji kaynaklarının avantajlarına kadar çeşitli konuların ele alındığı  semineri dikkatle dinleyen hanımlar, sorularıyla da uzmanlardan bilgi aldı.

50 SEMİNER VERİLECEK..

İstanbul Kalkınma  Ajansı’ndan hibe alan,  Pendik Belediyesi’nin yanı sıra Pendik Kaymakamlığı, Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet  Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen proje çerçevesinde 50 seminer verilecek.  Okullarda öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra İSMEK ve Pendik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile da kadın ağırlıklı katılımcılarla buluşulacak.

BUZDOLABI, ÜTÜ, TABLET…

Proje kapsamında katılımcılar, sadece enerji tasarrufu bilinci değil, çeşitli hediyeler de kazanacak. Uygulamalı eğitimlere katılan ilk 300 kişiye elektrik süpürgesi veya ütü hediye edilecek. Web sayfasına kayıt olup, soru çözenleri de çeşitli sürprizler bekliyor. Yine ev hanımları arasında düzenlenecek enerji tasarrufu yarışmasında başarılı olan ilk üç ev hanımına buzdolabı hediye edilecek. İlköğretim ve lise öğrencileri arasında gerçekleştirilecek resim, kompozisyon ve fikir yarışmasında ise dereceye girenlere tablet verilecek.

 Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi www.tasarruflupendik.org ve 444 81 80 numaralı çağrı merkezinden elde edilebilir.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...