Sevimli köpekler Beykoz’da podyuma çıktı…

Beykoz Belediyesi ile Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Pati Fest 2015”te birbirinden sevimli ve güzel köpekler, birinci olabilmek için hünerlerini sergiledi.

Göksu Evleri’nde düzenlenen etkinliğe Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği Başkanı Semra Tecimen ve gönüllü hayvanseverler katıldı. Küçük ve büyük ırk kategorilerinde podyuma çıkan köpekler, süslü görünüm ve yetenekleriyle ilgi odağı oldu.

KÖPEKLER YETENEKLERİNİ SERGİLEME FIRSATI BULDU…

Jüri üyelerinin değerlendirmesiyle Küçük Irk kategorisinde “Snoopy”, Büyük Irk kategorisinde ise “Nera” adlı köpekler birinci seçildi. Sokak köpeğiyken sahiplenilip tüm bakımları yapılan “Moria” adlı köpek de  Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Dereceye giren köpeklerin sahiplerine mama, kupa ve takvim hediye edildi. Çocuklar için çeşitli aktivitelerin yer aldığı etkinlikte, köpekler yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. Programda müzik eşliğinde gösteri yapan “Cash” adlı köpek, yeteneğiyle izleyicilerin beğenisini topladı.


BEYKOZ BELEDİYESİ’NİN STANDI İLGİ ÇEKTİ…

Beykoz Belediyesi’nin hayvan sahiplendirme için stant kurduğu etkinlikte, yaz ayları dolayısıyla sokak ve caddelere bırakılmak üzere hazırlanan su ve mama kaplarının dağıtımı da yapıldı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, etkinlikte yaptığı konuşmada sokak hayvanlarına karşı duyarlılığı geliştirmeyi hedeflediklerini, amaçlarının sokakta yaşayan hayvanları sahiplendirmek ve hayvan sevgisini artırmak olduğunu ifade etti.

PET SHOP’LARDAN DEĞİL, SOKAKLARDAN SAHİPLENİN…

Patika Derneği Başkanı Semra Tecimen ise Pati Fest ile amaçlarının sokak hayvanlarına dikkat çekmek ve sahiplendirme çalışmalarına daha fazla duyarlılık gösterilmesini sağlamak olduğunu belirtti. Etkinliğe katılan hayvan sahipleri de ödül töreni esnasında pet shop’lardan değil, sokaklardan sahiplenme yapılması konusunda mesajlarını iletti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...