Emrullah Turanlı, Bloomberg’e konuk oldu…

P1050648

Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Bloomberg TV’de yayınlanmakta olan “Kenan Erçetingöz’le 60 Dakika” proramına konuk oldu.

Duayen magazinci Kenan Erçetingöz’ün sunduğu, magazin ve iş dünyasının öne çıkan isimlerinin bilinmeyen yönleri ve yeni projelerinin anlatıldığı programda, Erçetingöz’ün sorularını yanıtlayan Emrullah Turanlı; “Herşeye rağmen ülkemde iyi şeyler yapılıyor. İleride çok daha iyi şeylerin de olacağına inanıyorum. Örneğin, İstanbul’un iki yakasında yapılan Adliye Sarayları bana göre büyük, önemli ve yerinde bir proje” dedi.

Kentsel Dönüşüm veya Kentsel Yenileme yavaş ilerliyor…

Kentsel Dönüşüm veya Kentsel Yenileme Projeleri’nin bürokratik engeller yüzünden yavaş ilerlediğine değinen Turanlı; “Burada vatandaşlara da büyük sorumluluk düşüyor. 30-40 yıllık bir binada 100 metrekarelik dairesi olan vatandaş, ‘Ben 150 metrekare isterim’ diyor. ‘Yepyeni sağlam bir binada 80 metrekareye razıyım’ diyemiyor. Bu da dönüşümün yavaş ilerlemesine neden oluyor” dedi.

Yerel seçimlerde adaylar birkaç niteliğe göre belirlenmeli…

“Kenan Erçetingöz’le 60 dakika” programında son derece ilginç açıklamalarda bulunan Emrullah Turanlı; “Geçen hafta sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile karşılaştım. O’na iki yıl sonra yerel seçimler olacağını ve adaylarını birkaç niteliğe göre belirlemesi tavsiyesinde bulundum. Örneğin, geçtiğimiz yıllarda turizm alanında büyük bir yatırım planım vardı. Yüzlerce kişiye istihdam sağlayacaktım. Hatta bunun için gerekli olan krediyi de ülkeme getirmiştim. Ancak CHP yönetimindeki belediyeler öyle engeller çıkardılar ki, vazgeçtim ve krediyi de geri gönderdim” dedi.

P1050643

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20-21 Temmuz tarihlerinde ...