Emekli Valiler, Adile Sultan Sarayı’nda buluştu…

1

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Türk İdarecileri Derneği Şube Başkanı Emekli Vali Muhiddin Keskin’in düzenlediği akşam yemeğine katıldı. 10 Ocak İdareciler Günü münasebetiyle Adile Sultan Sarayı’nda düzenlenen yemeğe; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yanı sıra eşi Gül Mutlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve eşi, Türk İdarecileri Derneği Şube Başkanı Emekli Vali Muhiddin Keskin katıldı.

İstanbul’un eski valilerinden Vefa Poyraz, Namık Kemal Şentürk, Kutlu Aktaş, Emekli Valiler, Emekli Müsteşarlar, Kaymakam ve eşleri ile birlikte Vali Yardımcıları ve eşlerinin de katıldığı yemekte, konuşmalar da yapıldı.

İlk olarak konuşma yapan Türk İdarecileri Derneği Şube Başkanı Emekli Vali Muhuddin Keskin; “10 Ocak, Mülki İdare Amiri hizmetleri sınıfında çalışmakta olan meslek mensubu arkadaşlarımızın bilgi ve birikim paylaşımında bulundukları bir gündür. Bugün, ömrünü bir karşılık beklemeden devlete ve millete hizmet yoluna adamış meslektaşlarımızın kaynaşma ve dayanışma günüdür. Devletimizin verdiği imkânlar ile hükümetin sağladığı olanakların vatandaşa eşit ve adil ölçüler içersinde iletilmesi, kanuni olduğu kadar, vicdani de bir mecburiyettir. Bu nedenle idareciler, devlet imkânlarının vatandaşa iletilmesinde dil, din, cinsiyet farkı gözetmez. Özetle ifade etmek gerekirse, İl İdaresi Kanunu gereği devleti ve hükümeti temsil gururu taşıyan idarecilerimiz, vatandaşın her türlü iş ve hizmetini takip etmek ve yerine getirmek durumunda olup, vatandaşlar arasında hiçbir ayırım yapmama prensibini daima göz önünde tutmuştur” dedi.

2

Keskin’in ardından söz alan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise; gecede bulunmaktan dolayı çok farklı bir heyecan duyduğunu belirterek; “Özellikle meslek camiamızla birlikte bugünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu duyuyorum. Bu soğuk günde, bu atmosferi sıcacık bir hale getirdiniz. Davetimize katılarak bizlere onur verdiniz. İdarecilik görevi yaptığımız her yerde, devlet ile millet arasında köprü olduğumuzu bilerek çalışıyoruz. Hizmet konusunda bizlere yüklenen sorumluluğu, bizlere emanet edilen bayrağımızı, vatandaşlarımız için en iyi şekilde korumaya çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımızı aynı hassasiyette yapıyoruz. Bayrağımız bize emanet. Mülki İdare Amirleri olarak bu bayrağı her yerde, en iyi şekilde ve gururla taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yeni emekli olan Mülkiye Başmüfetişi Ayhan Altın’a, Vali Hayrettin Yıldız’a ve Nusret Miroğlu’na plaket ve teşekkür belgelerini takdim etti. 

Yemek, TRT sanatçılarının Türk Sanat Müziği dinletisi ile son buldu.

(Haber ve fotoğraflar: Özlem Akpınar) 

                                                                  

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...