EKM’de Hizmet Seferberliği…

ekm (1)

Engelli vatandaşları kapalı kapılar ardından çıkararak topluma kazandırma adına Çayırova Belediyesi tarafından hizmete açılan Engelli Koordinasyon Merkezi (EKM), hizmet ağını genişleterek sürdürüyor.

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ın talimatları doğrultusunda 2009 yılı Nisan ayında kurulan ve şu anda 3.425 kişiye hizmet veren Engelli Koordinasyon Merkezi, çalışmalarına sosyal projeler ile devam ediyor. 

Hasta yatağı temini, hasta alt bezi temini, engelli çocuk ve yetişkin hasta bezi temini, ücretsiz ulaşım kartı temini, hastalar adına hastanelerden randevu temin etme, hasta refakati, evde bakım aylığı, 2022 maaşı, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliği ve evde bakım hizmeti gibi birçok alanda verilen hizmetlerin yanı sıra; kurum ve kuruluşlarla yaptığı istişareler doğrultusunda engelli sandalyesi teminini de gerçekleştiren EKM, vatandaşların rahat ulaşabilmesi bakımından EKM Şubeleri’ni de ilçeye kazandırıyor.

ekm (2)

Cumhuriyet ve Şekerpınar Mahalleleri’nde engelsiz yaşam…

Cumhuriyet ve Şekerpınar Mahalleleri’nde yaşayan engelli vatandaşlara daha hızlı ve kesintisiz hizmet vermek adına açılan Engelli Koordinasyon Merkezi, kısa süre içerisinde hizmetlerini vatandaşlara ulaştırdı. Bir ay gibi kısa bir sürede 20 vatandaşa ulaşarak 13 farklı alanda hizmet vermeye başlayan şube, Cumhuriyet ve Şekerpınar Mahallesi sakinlerinin de takdirini topluyor.

Danışmanlık ve yönlendirme hizmetleri ile işlerini daha kolay ve daha kısa zamanda bitiren vatandaşlar, bu tür anlamlı çalışmalardan dolayı Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’a teşekkürlerini sundular.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...