Engelli Yaz Kampı

Dünyanın en büyük Engelli Yaz Kampı, Şile’de yükseliyor

Şile Kültür Merkezi, yarı olimpik yüzme havuzları ile Şile Spor Merkezi, Kumbaba Motel ve Şile Bezi Modelleme Merkezi, Kent Meydanı ve Katlı Otopark, Liman Yenileme, Ağva Sahil Düzenleme ve dünyanın en büyük Diyabet Yaşam Köyü’nün ardından şimdi de dünyanın en büyük Engelli Yaz Kampı, Şile’de yükseliyor.

Şile Alacalı Köyü’nde yapımına başlanan Engelli Yaz Kampı, 82 bin 230 metrekare yerleşkesi ile dünyanın en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Hummalı bir şekilde devam eden çalışmaların 2017 yılı ikinci yarısında tamamlanarak, tesisin hizmete açılması hedefleniyor.

Engelli Yaz Kampı

ŞİLE, SAĞLIK VE HUZUR KENTİ OLUYOR…

“Dört Mevsim Yaşanabilir Şile” sloganı ile yola çıkan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Şile için hayal ettik ve hayallerimizin peşinden koşuyoruz. Şile bir sağlık ve huzur kentine dönüşmeye başladı. Spor merkezimiz, etkinlik alanlarımız, limanımız, sahilimiz, kültür merkezimiz, yeni Şile Devlet Hastanemiz derken şimdi de dünyanın en büyüğü olacak olan Engelli Yaz Kampı yükselmeye başladı. Bugüne kadar tüm gücümüz ve olanaklarımızla daima engelli vatandaşlarımızın yanında olduk. Şimdi de onların hayatı bütünüyle ve sınırsızca kucaklamaları için, Engelli Yaz Kampı projemizle mutluluğun önündeki engelleri kaldırıyoruz. Yemyeşil bir alan içerisinde, engelli vatandaşlarımızın özel ihtiyacına cevap verecek şekilde büyük bir hassasiyetle hazırlanan proje, zengin sosyal imkanları ve incelikle tasarlanan detaylarıyla dikkat çekiyor.

Can Tabakoğlu

BAMBAŞKA BİR HAYATIN KAPILARINI ARALAYACAK…

Projemiz içerisinde kolay ulaşım ve park olanakları, yeşillikler içerisinde konumlandırılan konaklama tesisleri, tesis içerisinde kolay hareket sağlayan geniş alanlar, eğlenmek herkesin hakkı diyerek engelli vatandaşlarımız için özel olarak tasarlanan park üniteleri, kamp misafirlerinin hareket özgürlüğü, tatil keyfi ve spor yapmanın tadını sonuna kadar çıkarmalarına imkan veren futbol ve basketbol sahaları, okçuluk alanı ve tenis kortları, birlikte olmanın keyfine varmak ve hayatın tüm ayrıcalıklarını deneyimleyebilmek için her türlü imkanın sunulduğu sosyal alanları ile Şile Engelliler Yaz Kampı Projesi, daha önce hayal bile edilemeyen bambaşka bir hayatın kapılarını aralayacak.”

Şile Alacalı Köyü’nde yapımına başlanan Engelli Yaz Kampı, 82 bin 230 metrekare yerleşkesi ile dünyanın en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Hummalı bir şekilde devam eden çalışmaların 2017 yılı ikinci yarısında tamamlanarak, tesisin hizmete açılması hedefleniyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...