Dünyaca ünlü soprano Zehra Yıldız, Kartal’da anıldı

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Almanya’da bulunan Heidelberg Operası’nda temsil sonrası geçirdiği beyin kanaması nedeniyle 12 Aralık 1997’de hayatını kaybeden soprano Zehra Yıldız için bir anma gecesi düzenledi. Kartal Belediyesi ile Zehra Yıldız Kültür ve Sanat Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Geceye Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra Kartal Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Av. Celal Ülgen, gazeteci-yazar Mustafa Mutlu, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yönetim kurulu üyeleri, birim müdürleri, CHP Kartal Gençlik Kolları, Kartal’da bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Zehra Yıldız Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Zehra Yıldız’ın eşi olan Süha Yıldız ile yüzlerce sanatsever katıldı.

GENÇ YILDIZLAR KULAKLARIN PASINI SİLDİ…

Bu yıl 20.’si düzenlenen anma gecesinde piyanist Gökhan Aybulus’un eşlik ettiği sanatçılar, birbirinden güzel opera eserlerini seslendirdi. Konserde Türk operasının genç yıldızları Bengisu Çimen, Elif Tuğba Tekışık, Kaan Buldular ve B. Noyan Coşkun, seslerini ustaca kullanarak izleyenleri adeta mest etti.

Zehra Yıldız

ZEHRA YILDIZ’IN SANATA OLAN TUTKUSUi GENÇ KUŞAKLARA MUTLAKA İLETİLMELİ…

Şenis Aybulus, Gülen Ege Serter, Elena Ünaldı ve Mutlu Varlık Kocaali’den oluşan Nemeth Quartet adlı grubun konserin ikinci bölümünde sahne aldığı etkinlikte açılış konuşmasını yapan Zehra Yıldız Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı ve Zehra Yıldız’ın eşi Süha Yıldız; “Bu akşam vakıf olarak 20.’sini gerçekleştirdiğimiz Zehra Yıldız’ı anma gecemize hoş geldiniz. Zehra, fiziki olarak aramızdan ayrılmış olabilir ama onun işine olan saygısı, çalışma disiplini, sanata olan tutkusu, genç kuşaklara mutlaka iletilmeli diye düşünüyorum. Zehra Yıldız adı sanat dünyasında var olmalı. Bu gece burada olmamızı sağlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Kartal Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

KARTAL’A OPERA BİNASI ŞART…

Konuşmasında sanatın değerine vurgu yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ise, ilçede bir opera binası yapmak için çalıştıklarını belirterek; “Zehra Yıldız önemli bir opera sanatçısıydı. Değerli bir sanatçıyı Kartal’da anmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu. Gecenin sonunda Zehra Yıldız Vakfı Başkanı Süha Yıldız, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e Zehra Yıldız’ın fotoğrafının bulunduğu bir tablo takdim etti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de Yıldız’a çiçek takdiminde bulundu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe

Maltepe, Yaşam Vadisi ile nefes alacak!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, birçok etkinliğe uygun planlanan Yaşam Vadisi’nde çocuk köyünün de kurulacağını açıkladı. Maltepe’ye 135 ...