Dünyaca ünlü ressamlar Çekmeköy’de…

Çekmeköy Belediyesi, resim sanatına damga vuran ressamların tablolarıyla Minyatür Sanat Sergisi açtı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan sergide, dünya sanat tarihine yön veren 13 ressamın 33 farklı çalışmasının minyatürleri sergileniyor.

Çekmeköy Belediyesi’nin fuaye alanında açılan sergi, bir hafta boyunca ziyaretçileri ağırlayacak. Tablolar daha sonra ilçedeki okullarda sergilenecek. Gençlerin sanat tarihini öğrenmesi, ressamları ve dünya sanat tarihinde yer edinmiş tabloları tanıması için açılan sergide Picasso, Frida Kahlo, Osman Hamdi Bey, Abidin Dino, Van Gogh, Dali, Monet, Goya, Leonardo da Vinci gibi ressamların eserlerinin minyatürleri yer alıyor.

ÜNLÜ RESSAMLARIN ESERLERİ ÇEKMEKÖY’DE…

Minyatür Sanat Sergisi, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın katıldığı bir törenle ziyaretçilere açıldı. Sergiye ev sahipliği yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Sergiyi açmamızın gayesi dünyaca ünlü ressamların eserlerini Çekmeköylüler ile buluşturmak. Gençlerimize tanıtmak için de önümüzdeki hafta sergiyi okullarımıza taşıyacağız” dedi.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Kışlası

Tarihi Beykoz Kışlası artık sağlık dağıtacak

Beykoz Çayırı’nın yanında bulunan Tarihi Beykoz Kışlası, sağlık alanında araştırmalar yapılmak üzere Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’ne devredildi. Binada kurulacak ...